Ana Sayfa Yaşam Yeni Anneleri Mutlu Edecek 15 Yararlı Hediye Önerisi

Yeni Anneleri Mutlu Edecek 15 Yararlı Hediye Önerisi

32

Hamilelik, kadınlar için tarifi zor bir mucizedir. Hamileliğe alışma süresi bazı kadınlar için zor bazıları için çok kolay olabilir. Hamile annelerimizi bu duruma kolay adapte edebilmek için yardımcı olmaya ne dersiniz?

Hamile annelerine doğum öncesi ve sonrası alınabilecek hediyeler;

1. Hamile Yastığı

Bu yastık hamileliğin 6. Ayından sonra uyumakta zorluk çeken anneler için çok faydalı bir hediye olabilir. Bir de yüzüstü uyumayı seven anneler içim mükemmel olacaktır.

2. Bebek Bakım Seti

Bu set anne adayının kurtarıcısı olabilir. Bu setlerin içerisinde bebeğe dair her şey bulunuyor. Şampuanından çamaşır deterjanına kadar bütün ihtiyaç duyulan malzemeleri bulabilirsiniz. Bebek bakım setini alarak anneye çok büyük yardımınız dokunabilir.

3. Çatlak Kremi

Hiçbir kadın vücudunda çatlaklar olmasını istemez. İyi bir araştırma yaptıktan sonra bu çatlak kremini hediye edebilirsiniz. Anne adayını düşündüğünüzü görmek mutluluk verebilir.

4. Hamilelik Günlüğü

Bazı anneler geçirdiği günleri not yazarak hatıra kalmasını isteyebilirler. Ultrason görüntülerini bu günlüğün içerisine koyarak altına hissettiği duyguları anlatabilirler. Tercihleriniz arasına hamilelik günlüğünü ekleyebilirsiniz.

5. Fotoğraf Yazıcısı

Hamlelik süreci her zaman oluşan bir durum değil. Bu sürenin her anını ölümsüzleştirmek isteyebilirler. Bu hediye anne adaylarının yüzünde hoş bir tebessüm oluşturabilir.

6. Su Matarası

Hamilelikte ve doğumdan sonra annelerin çok suya ihtiyacı vardır. Su matarası hediye ederek hem günlük içeceği su miktarını belirlemede yardımcı olursunuz hem de oluşan ödemlerin su sayesinde gitmesinde yardımcı olabilirsiniz.

7. Vitamin Sepeti

Bu sepeti hem hamile anneler için hem de yeni doğum yapmış anneler için tercih edebilirsiniz. Sepetin içerisine süt ürünleri, yumurta, et, balık, tavuk, meyve, kuruyemiş (ceviz, badem), avokado, tam tahıllı gıdalar, pekmez ve tahin ekleyebilirsiniz.

8. Emzirme Sütyeni

Bu hediye anneler için kurtarıcı olabilir. Çamaşırların özelliği içerisindeki sünger sayesinden akan sütün dışarı sızmaması ve göğüs yapısını bozmamasıdır.

9. Emzirme Yastığı

Emziren anneler doğum yaptıktan sonra şiddetli bir sırt ağrısıyla karşılaşabilirler. Bunun nedenlerinden birisi bebeği emzirirken yanlış tutmaktan kaynaklanıyor olabilir. Bu yastığı alınca bebeğin daha rahat emmesini sağlayabilir annenin ağrısının geçmesine yardımcı olabilirsiniz.

10. Hamilelik Kitapları

Anne olacağını anladıktan sonra her kadında bir korku oluşmaya başlar. Çocuğuma iyi eğitim verebilecek miyim, iyi bir anne olabilecek miyim, çocuğumun dilinden anlayabilecek miyim vs. gibi. Bu durumlarda önceden bilinen doğrular günümüze göre yanlış olabilir. Doktor tavsiyesiyle bir kitap anne adayına çok iyi gelecektir.

11. Ayak Banyosu

Hamile annelerimiz gün içerisinde çok yorulabilir. Ayaları hamilelikten dolayı ödem toplayacaktır. Eve geldikten sonra ayak banyosuna hangimizin annesi hayır diyebilir. Bu hediye onları çok mutlu edecektir.

12. Lohusa Seti

Anneler bu seti genellikle doğumdan birkaç saat önce ve doğum yaptıktan sonra fotoğraflarda güzel hatıra kalsın diye tercih ederler. Setin içerisinde anneye takılacak olan bir taç, annenin giyeceği bir terlik, bebeğin ismine özel bir kapı süsü ve bebeğe giydirilecek taç veya bere bulunur. Hediyeleriniz arasına bu tatlı seti koyabilirsiniz.

13. Süt Sağma Pompası

Kesinlikle bir annenin elinde bu pompadan olması gerekiyor. Çalışan bir anne adayı varsa bebeğini her dakika emziremeyebilir. Süt sağma pompası burada devreye giriyor. Sütünü sağıp özel torbalara koyduktan sonra haftalarca buzlukta saklayabilirler. Bu durum bir anne için kurtarıcıdır. Bir anne grip olduğu zaman emzirme yoluyla bebeğe bulaşma olasılığı çok yüksektir. Buzluktaki süt acil durum anında çok işe yarayabilir.

14. Hamile Yogası

Bu hediye anne adayının hamileliği boyunca rahat etmesi için harika bir seçim olabilir. Hamile yogası; hamilelik sürecinde annenin ve bebeğin iletişimi arttırmak, stresten uzak durulmasına yardımcı olmak, bebeğin sağlıklı beslenmesinde katkıda bulunması ve vücuda esneklik kazandırmasını sağlayacaktır. Ayrıca doğum yapacağı sırada acıyı minimuma indirdiği kanıtlanmıştır.

15. Baby Shower Partisi

Birkaç kişi birleşip anne adayına hoş bir organizasyon hazırlayabilirsiniz. Bu partide annenin ihtiyacı olan hediyeleri alabilirsiniz. Bununla beraber annenin giyeceği kıyafet ve bir fotoğrafçı bu mükemmel anı ölümsüzleştirmek için iyi bir tercih olabilir.


Bu süreçte hep anneyi konuştuk peki baba için ne yapabiliriz?  Düşününce anne adayları kadar pek seçenek yok gibi. Aile tişörtleri, bebeğin adının bulunduğu bir saat veya bebeğin ilk fotoğrafının basılı olduğu bir kupa. Babanın anne kadar ihtiyaç duyduğu bir hediye olduğunu maalesef göremedik. Babalarımıza tavsiyemiz anneleri mutlu edelim, onları sevdiğimiz hep hatırlatalım. Onların bize ihtiyacı var.

Önceki İçerikBabalar Gününde Babanızı Mutlu Edecek 10 Hediye Önerisi
Sonraki İçerikGüvenerek Alışveriş Yapabileceğiniz Keşfedilmeyi Bekleyen Takı ve Aksesuar Mağazaları
Merhaba! Ben Yusuf Tercan. 24 yaşında Makine mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte Wabizon'un kurucu ortaklarındanım. Aynı zamanda sizlerin okuduğu yazıları oluşturan editör ekibinde yer alıyorum.