Ana Sayfa Nedir Vpn Nedir?

Vpn Nedir?

78

VPN’nin açılımı Sanal Özel Ağ (Virtual Private Network) demektir. VPN sizin olmadığınız bir yerdeki ağa bağlanmanızı sağlayan bir sitemdir. VPN’ nin en yaygın kullanımı gizlilik sağlamak ve bulunduğunuz bölgeden erişim sağlanamayan sitelere girmektir.
Neden VPN kullanmalıyım?

1. Eğer kamu alanlarının internetini kullanıyorsanız bilgilerinizi herkese açık hale getirmekten kaçınmalısınız ve bunu da en kolay bir VPN ile sağlayabilirsiniz. VPN sizin verilerinizi aktarırken şifreli bir tünelden geçireceği için üçüncü şahıs kişiler sizin bilgilerinize erişemez.
2. Başka bir kullanım sebebi ise, bulunduğunuz konumun girmek istediğiniz siteye erişim engeli bulundurmasıdır.
3. Ayrıca eğer oyunlardaki DDoS saldırılarından muzdaripseniz de VPN kullanabilirsiniz.

En güvenilir VPN’ ler:

1. NordVPN

NordVPN sahip olabileceğiniz en iyi ücretli VPN servislerinden biridir. Yüksek boyutlu veri transferlerinde bile hiç bir gecikme yaşamadan dünya çapındaki sunucularından veri aktarımı yapabilirsiniz. Ayrıca NorVPN kullanarak yapmış olduğunuz hareket geçmişleri hiçbir şekilde tutulmaz ve güvenliğiniz en üst plandadır. Aynı anda 5 farklı cihazda kullanabileceğiniz NordVPN bizim seçimizdir.


2. Opera VPN

Opera VPN ücretsiz VPN’ler arasında en çok tercih edilen VPN servislerinden biridir. Kendi tarayıcılarının içine gömülü olarak gelen bu VPN hizmeti kullanımı kolay ve içerik engeli olan sitelere girmenizi kolaylaştıran popüler bir servistir.


3. ZenMate VPN Chrome

ZenMate VPN bir Chrome eklentisidir ve kullanımı diğer VPN’ler gibi kolaydır. Bu eklenti de ücretsiz bir eklentidir ve kolayca erişilebilir.


4. Turbo VPN

Turbo VPN ise hem Android hem de IOS sistemler de çalışan ücretsiz bir uygulamadır. Tek tuşla bağlanabileceğiniz basit bir arayüzü vardır.


NOT: Ücretsiz VPN’ ler güvenlik açıkları ve bilgi paylaşımlarından dolayı tehlikeli VPN’lerdir. Lütfen bilgilerinizi korumak için ücretli VPN’ leri tercih edin.

Önceki İçerikSpk Nedir?
Sonraki İçerikCiro Nedir?
Merhaba! Ben Yusuf Tercan. 24 yaşında Makine mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte Wabizon'un kurucu ortaklarındanım. Aynı zamanda sizlerin okuduğu yazıları oluşturan editör ekibinde yer alıyorum.