Ana Sayfa Sanat Spider-Man: No Way Home Hakkında Ortaya Atılan Teoriler ve Filmde Bizi Bekleyenler

Spider-Man: No Way Home Hakkında Ortaya Atılan Teoriler ve Filmde Bizi Bekleyenler

39

Spiderman serisi MCU tarafından üstlenildi ve birçok hayran yeni çıkan filmleri eskisine göre daha heyecanlı buldu. Tabi ki eski Spiderman filmlerinin pabucunu bu kadar çabuk dama atamayız. Fakat MCU çoklu evrenlere giriş yaptığı için yeni çıkacak olan Spiderman 3 filmi hayranları oldukça heyecanlandırmış durumda. Geçtiğimiz günlerde fragmanını izlediğimiz bu film için üretilen teorileri sizler için derleyip toparladım. Aynı zamanda filmde bizi bekleyenleri de konumuza ekledim. Gelin başlayalım.

Spider-Man: No Way Home Hakkında Ortaya Çıkan Büyük Teoriler

Daredevil Karakterini Canlandıran Charlie Cox Filmde Yer Alabilir

Daredevil Karakterine Hayat Veren Oyuncu Charlie Cox
Daredevil Karakterine Hayat Veren Oyuncu Charlie Cox

Netflix’te yer alan ve birçok kişinin beğenerek izlediği Daredevil dizisi geçtiğimiz günlerde iptal edilmişti. Bunun üzerine izleyici itirazları sosyal medyada yankı bulmuştu. Filmin fragmanında yer alan sorgu sahnesinde Daredevil hayranlarını heyecanlandıracak bir ayrıntı ile karşılaşıyoruz. Oldukça zor duruma düşen ve halk tarafından bir numaralı düşman olarak ilan edilen Peter, polisler tarafından sorguya çekiliyor. Yardıma ihtiyacı olan Peter’ın önüne beyaz gömlekli ve kolları yarıya kadar sıvanmış olan bir karakter çıkıyor. Bir dosya fırlatıyor ve Peter bu karakterin yüzüne şaşkınlıkla bakıyor. Reddit’te ve daha pek çok sosyal platformda yer alan teorilere göre beyaz gömlekli bu karakter koruyucu şeytan Daredevil’i canlandıran Charlie Cox. Böyle bir durumda Daredevil’i MCU’da görmek oldukça heyecanlı olacaktır.


Spider-Verse ile Tanıdığımız Miles Morales Filmde Görünebilir

Filmde Karşılaşmayı Beklediğimiz Karakter Miles Morales
Filmde Karşılaşmayı Beklediğimiz Karakter Miles Morales

Spiderman’in animasyon filmi Spiderman Into The Spider Verse filmi Örümcek Adam fanları tarafından oldukça beğenilmişti. Bu filmde Miles Moraes isminde bir Örümcek Adam ile tanışmıştık. Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok filminde emin olduğumuz bilgilerden biri çoklu evrenlerin filmin ana konusu olacağı. Böyle bir durumda film içerisinde Miles Morales ile karşılaşmamız oldukça muhtemel. Tabi ki bu konuda edindiğimiz kesin bir bilgi bulunmuyor. Fakat bu filmde oldukça farklı sürprizler ile karşılaşabiliriz. Miles Morales‘in filmde yer alması yeni bir Örümcek-Adam filminin habercisi bile olabilir. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.


Çoklu Evrenlerden Gelen 3 Farklı Örümcek Adam ile Karşılaşabiliriz

Bugüne Kadar Gördüğümüz Bütün Örümcek Adamlar Tek Filmde Toplanıyor
Bugüne Kadar Gördüğümüz Bütün Örümcek Adamlar Tek Filmde Toplanıyor

Bu teori neredeyse fragman çıkmadan önce ortaya atılmıştı. Filmde çoklu evrenlerin konu alınacağı bilindiği için 2002 yılında çıkan Örümcek Adam filminden Tobey Maguire, 2012 yılında çıkan The Amazing Spiderman filminden Andrew Garfield ve tabi ki yeni Örümcek Adam’ımız Tom Holland‘ın filmde bir araya geleceği düşünülüyor. Bu teori diğerlerinin arasında en güçlü olanı diyebilirim. Hayranlar bu konuda oldukça emin. 3 farklı Örümcek Adam’ın bir araya gelerek dünyayı kurtaracağı düşünülüyor. Umarım sevilen 3 karakteri de bir arada görebiliriz.


Çoklu Evren ile Karşımıza Çıkacak Olan Düşmanlar

Spider-Man: No Way Home Filminde Bulunan Kötü Karakterler
Spider-Man: No Way Home Filminde Bulunan Kötü Karakterler

Filmde çoklu evrenlerin konu alınacağından az önce bahsetmiştim. Çoklu evrenler ile birlikte yalnızca bir düşman değil birçok düşman ile karşılaşacağız. İlk olarak fragmanda gördüklerimizden bahsedelim. Fragmanın sonunda karşımıza çıkan ve eski günlerden esintilere sebep olan ilk kötümüz Doktor Ahtapot. Bu düşman Tobey’nin dünyasından geliyor. Fragmanda görülen ikinci kötümüz ise Yeşil Cin. Peter’a bomba attığını görüyoruz. Hatta bombasının tasarımı çıktığı ilk filmden beri değişmemiş. Bu kötü karakter de Tobey’nin evreninden geliyor.

Gelelim tam olarak görmediğimiz fakat yüksek ihtimalle göreceğimiz düşmanlara. Fragmanda bulunan bir sahnede havada toz bulutunun olduğunu görüyoruz. Bu toz bulutunun sebebinin Kum Adam olduğu düşünülüyor. Aynı zamanda filmde Andrew Garfield’ın evreninde karşılaştığımız Elektro‘nun da olacağı tahmin edilenler arasında yer alıyor. Filmde beklediğimiz bir diğer süper kötümüz ise Kertenkele. Fragmanda yer alan bir sahnede dumanların arasında Kertenkele’nin göründüğünü düşündüğümüz bir sahne bulunuyor.

Kısacası izlediğimiz Örümcek Adam filmlerinde karşılaştığımız neredeyse bütün kötü karakterler ile karşılaşacağız. Bu durum çoklu evren ile birbirine bağlanacak olan 3 farklı Örümcek Adam fikrini destekliyor diyebilirim. Bütün kötü karakterlere karşı şuana kadar gördüğümüz bütün Örümcek Adamları görme fikri eminim herkesi heyecanlandırıyordur.

Doktor Strange Kötü Karakter mi Oluyor?

Doktor Strange Yerine Mysterio İle Karşılaşabiliriz
Doktor Strange Yerine Mysterio İle Karşılaşabiliriz

Fragmanda bir tren sahnesi ile karşılaşıyoruz. Trenin yüksek bir noktadan aşağı düştüğü bu sahnede Doktor Strange ile karşılaşıyoruz. Fakat bu sahnede Doktor Strange pelerin takmıyor. Aynı zamanda tamamen siyah olan bir kıyafet giyiyor. Objektif olarak bakıldığı zaman bakışlarının da pek iyi olduğu söylenemez. Bütün bunlar akıllarda tek bir sorunun oluşmasına yol açıyor. Acaba Doktor Strange iyi karakterlerin karşısında mı olacak?

Bu konuda pek çok teori üretilebilir. Çoklu evrenler sayesinde ortaya çıkan yeni bir Doktor Strange ile karşılaşıyor olabiliriz. Fakat daha farklı düşündüğümüzde bu durumun sorumlusunun Mysterio olabileceği akıllara geliyor. Birçok kötü karakter göreceğiz. Bunlardan biri neden Mysterio olmasın? Fragmanda öne çıkan sahne bize Mysterio’yu hatırlattı. Filmi izledikten sonra hep birlikte göreceğiz.

Spider-Man: No Way Home Ne Zaman Vizyona Girecek? Filmde Bizleri Bekleyenler Neler?

Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok Filmi çıkış tarihi ve Film içeriği
Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok Filmi çıkış tarihi ve Film içeriği

Öncelikle kısa bir özet geçmek istiyorum. Peter’ın kimliği açığa çıkınca, mahallemizin dost canlısı Örümcek Adam’ını düşman olarak görmeye başlıyorlar. Bunun üzerine kahramanımız yardım almak için Doktor Strange’in yanına gidiyor. Dünyada bulunan insanların aklından öğrendiklerini silmesini istiyor. Doktor bunu yapmaya çalışırken Peter yeni sevgilisi MJ ve en yakın arkadaşı Ned’in bu büyüden etkilenmemesini istiyor. Doktor bunun mümkün olmadığını söylerken her şey karışıyor ve çoklu evrenler birbirine bağlanıyor.

Bu heyecan dolu yeni filmin beyaz perdelere giriş tarihi 17 Aralık 2021. Umarım beklediğimiz gibi bir film bizleri karşılar. Pek çok teori ve ipucu ile filmi bekliyoruz. Teoriler doğru çıkacak mı bilmiyoruz. Tek bildiğimiz bu filmin aralık ayını sallayacak olması.

Önceki İçerikÜnlü Girişimci Elon Musk’ın Bir Günü Nasıl Geçiyor?
Sonraki İçerikUygun Fiyata Alabileceğiniz Kaliteli Kablosuz Kulaklık Önerileri
Merhaba! Ben Yusuf Tercan. 24 yaşında Makine mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte Wabizon'un kurucu ortaklarındanım. Aynı zamanda sizlerin okuduğu yazıları oluşturan editör ekibinde yer alıyorum.