Ana Sayfa İlginç Sevgililer Gününe Renk Katacak Birbirinden İlginç 10 Hediye Önerisi

Sevgililer Gününe Renk Katacak Birbirinden İlginç 10 Hediye Önerisi

114

Malum 14 Şubat geldi çattı. Her sene bu tarihte kafaların karıştığını biliyoruz. Bunun sebebi ise sevgilinize alacağınız hediye konusunda karar verememek. Benim tavsiyem her zaman kendi aranızda anlamı olan şeyleri tercih etmeniz yönünde. Eğer bu şekilde bir hediye tercih ederseniz yıllar geçse de anlamını yitirmeyecektir. Bu konuda vereceğim bir diğer ipucu ise hediyenizde kendi emeğinizin olması. Sizleri pek bilemem fakat benim düşüncem emek harcanan hediyelerin pahalı ve klişe hediyelerden daha değerli olduğu yönünde. Hele bir de sizin için anlamlı bir şeyi temsil ediyorsa mükemmel hediyeyi seçmişsiniz demektir. Anlamlı olması demek kafanızı karıştırmasın. Bu tanıştığınız gün olabilir veya başınızdan geçen bir olayı, anıyı hatırlatan bir şey olabilir. İlk çıktığınız tatil gibi mesela.

Eğer klasik hediyelerden almayı düşünüyorsanız bunu kişiselleştirmenizi öneririm. Aldığınız hediyede sevgilinizin ismi veya ona söylemek istediğiniz küçük bir not partnerinizi gerçekten sevindirecektir. Mesela saatin arkasına yazdıracağınız ufak bir ‘Seni seviyorum’ notu bile yeterli olabilir. Bu günde sırf hediye almış olmak için değil ince düşüncenizi ortaya çıkartmak için bir şeyler yapmalısınız. Bu günde hediye almasanız bile sevgilinize karşı olan ilginizi öne çıkarmanız oldukça güzel olacaktır. Fakat ben illa ki bir şeyler yapmak istiyorum diyenler için her yerde bulamayacağınız ve klişelerden uzak birkaç örneği sizler için bir araya getirdim. Gelin bir göz atalım.

1. Güzel Anıları Bir Araya Getirin

Bir çiftin en güzel ve en heyecanlı zamanları yeni tanıştıkları zamanlar veya ilişkiye yeni başladıkları zamanlardır. Bu dönemde yaşananları her iki tarafta unutmaz. Tabi ki aramızdaki duygusuzları yok sayıyorum. Öncelikle bütün günü planlamalısınız. O gün boyunca neler yapacağınızı ve gideceğiniz yerleri ayarlamalısınız. Anıları canlandırmanın güzel olacağından bahsetmiştim. Güne güzel bir kahvaltı hazırlayarak başlamanızı tavsiye ediyorum. İlk tanıştığınız veya birlikte anınız olan bir yere gidin. Daha sonra ise birlikte ilk defa yemek yediğiniz yerde yemek yiyebilirsiniz. Burada para önemli değil. Gittiğiniz mekan pahalı olmasa da olur kısacası. Güzel bir akşam yemeğinden sonra ise onun için hazırladığınız bir kutu verebilirsiniz. Bu kutuda eski fotoğraflarınızın olduğu bir albüm olabilir. Veya onun için çizdiğiniz, çizdirdiğiniz bir resim olabilir. Aynı zamanda hatıralarınızdan oluşan eşyaları da eklemek düşünceli bir davranış olacaktır.


2. Kolye Şeklinde Hazırlanmış USB Bellek

Bu seçenek ilk bakışta oldukça ilginç gelebilir. Fakat biraz düşünüp örneklere bakarsanız pek de fena bir fikir olmadığını anlayacağınızı umuyorum. Eski zamanlarda kolyenin içerisine ufak resimler yerleştiriliyordu. Bu resimlere istediğiniz zaman bakabiliyordunuz. Kapaklı şekilde hazırlanan kolyelerde yalnızca 1 tane veya 2 tane resim bulunabiliyordu. Şimdiki zamanda ise teknoloji oldukça gelişti. Usb bellekler artık çok küçük boyutlarda olabiliyor. Ayrıca içerisinde boyutuna göre yüzlerce dosya saklanabiliyor. Öncelikle internette araştırma yapmanız gerekiyor. Eğer istediğiniz ürünü bulabilirseniz işiniz biraz daha kolay diyebilirim. Fakat bulamazsanız ufak boyutlarda bir usb bellek almanızı öneririm. Daha sonra bunun dışına kolye şeklini alması için bir şeyler hazırlamalısınız. Çok küçük bir bellek alarak kapaklı bir kolyenin içine koymayı da ayrıca bir öneri olarak buraya yazayım. Eğer partneriniz daha sade şeylerden hoşlanıyorsa dışı metal olan usb bellekleri tercih edebilirsiniz. Bunun üzerine lazerle ismini yazdırıp ucundaki kısma da kolye geçirdiğinizde harika olabilir. Daha sonra bu kolyenin içerisine birlikte çekildiğiniz bütün fotoğrafları, videoları yüklemelisiniz. Gittiğiniz konserlerden görüntüler, birlikte çekildiğiniz güzel resimler, sırf anı olsun diye kaydettiğiniz komik videolar ve daha aklınıza gelebilecek her şeyi yükleyin. Bu sayede sevgiliniz kolyesinde yalnızca 2 fotoğraf taşımak zorunda kalmayacak. Eğer ben nostalji seviyorum ve 2 fotoğraf bize yeter diyorsanız eski yöntemleri de tercih edebilirsiniz tabi.


3. Müzik Bilekliği (Spotify Uyumlu)

Bu seçeneğin oldukça anlamlı olduğunu düşünüyorum. Son dönemlerde yeni trendlerden olan bir şeyi kullanarak bunu hazırlayacağız. Günümüzde birçok çiftin kendileri ile özdeşleştirdikleri şarkıları bulunuyor. Bu şarkıyı sevgilinize hediye etmeye ne dersiniz? Biraz zahmetli olacak fakat sevdiğim kişi için değer diyorsanız gelin anlatmaya başlayayım. Günümüzün en çok kullanılan müzik dinleme uygulaması Spotify’ı eminim biliyorsunuzdur. Uygulamanın getirdiği yeni bir özellik bulunuyor. Tıpkı karekod gibi müziklerin ve çalma listelerinin her birinin kendine özgü bir barkodu bulunuyor. Parmak izi gibi bu barkodlarında eşi benzeri bulunmuyor. Uygulama seçilen her müzik veya Spotify çalma listesi için özel bir barkod hazırlıyor. Plaket şeklinde hazırlatıp bu kod ile beraber hediye edilebiliyor. Fakat partnerinizin bu hediyeyi her zaman üzerinde taşımasını istiyorsanız öncelikle metal bir bileklik alın. Bu bilekliğin üzerine bir şeyler yazılabilecek kadar geniş bir yüzeyinin olmasına dikkat edin. Daha sonra hazırladığınız çalma listesini lazer ile bu barkodu üzerine çizdirin. Telefon kamerasının okuyabilmesi için çizdirdiğiniz kısmın üzerinden çıkması zor olan siyah veya herhangi koyu renkte boyayla geçin. Örnek olarak oje olabilir. Sevgiliniz telefonu ile bu kodu her okuttuğunda sizin hazırladığınız çalma listesine veya özel şarkınıza gidecek ve bunu her zaman bileğinde taşıyacak.


4. Kitaplık Süsü (Book Nook)

Evlerdeki en güzel gözüken yerler kitaplıklar ve çalışma köşeleri olabiliyor. Bu yerleri renklendirmek için kimi zaman bibloları kimi zaman da resimleri kullanıyoruz. Çalışma günlerinde veya kitap okurken bu eşyaların olması bence oldukça güzel oluyor. Partnerinizin kitaplığına koyabileceği bir süs hazırlamak çok ince bir davranış olabilir. Bu eşyayı kendiniz hazırlayabilirsiniz veya bulduğunuz güzel bir seçenek varsa satın alabilirsiniz. Kitapların arasında duran bir eşya oldukça güzel gözükebilir. Son dönemlerde internette karşılaştığım bir seçeneği de sizlerle paylaşmak isterim. Normal bir kitap boyutlarında olan bu eşya minyatür bir sokak gibi gözüküyor. Kıvrılarak gittiği için sonu gözükmüyor. Kitaplığınızın derinliklerine doğru uzanan fantastik bir yolculuğa çıkacakmış gibi hissediyorsunuz. Popüler romanların konularından esinlenerek yapılan bu eşya benim gördüğümde Harry Potter serisini konu olarak almıştı. Ünlü Diagon Yolu’nun minyatür bir hali olan bu süs kitaplarınızın arasında oldukça harika gözüküyor. Işıkları da olduğu için gece karanlığında gerçekten fantastik dünyalara adım atmış gibi oluyorsunuz. İnternette ‘Book Nook’ ismiyle bulabilirsiniz. Eğer sevgiliniz Harry Potter veya bunun gibi fantastik dünyalara ilgi duyuyorsa onun kitaplığı için mükemmel bir hediye olabilir.


5. Barkodlu Dekoratif Plak ve Anahtarlık

Yukarda bahsettiğim Spotify barkodunu bu seçenek için de kullanacağız. Herhangi bir şarkı için hazırlatacağınız bu hediye camdan oluşuyor ve plaket şeklinde. Bu camdan plağın üzerinde şarkının ismi ve albüm resmi gözüküyor. Camın üzerinde Spotify müzik çalarındaki bütün ayrıntılar yer alıyor. Şarkının dakikası, resmi ve ismi bulunuyor. Hatta altında oynatma butonu ileri veya geri sarma butonu da ayrıntılara eklenmiş. Bu plağın altında şarkıya ait barkod bulunuyor. Bu barkodu telefonunuzun kamerası ile okuttuğunuzda şarkıya gitmiş oluyorsunuz. Aynı mantığı anahtarlık şeklinde de yaptırabiliyorsunuz. Anahtarlığın tek farkı ise plaktan daha küçük olması ve üst köşesinde anahtar takılabilecek bir aparatının mevcut olması. Eğer sevgilinizin sevdiği bir şarkı veya ona armağan etmek istediğiniz bir şarkı varsa oldukça güzel bir hediye seçeneği olduğunu düşünüyorum. Bunu evinin duvarına asabilir veya masasına yerleştirebilir.


6. Bağış Plaketi

Eğer bu günde sadece sevgilinizi değil başkalarını da mutlu etmek istiyorsanız bu hediye seçeneği harika olabilir. Benim de favorilerimden biri olduğunu belirtmeden geçmeyeyim. Çevrede yardıma ihtiyacı olan pek çok vakıf ve kurum olabiliyor. Örnek olarak LÖSEV’i verebilirim. Bu kurumlara yardımda bulunduğunuzda size bir plaket yolluyorlar. Plaket olmasa bile telefonunuza bir teşekkür mesajı geliyor. Eğer plaket gelirse direk bunu kullanabilirsiniz. Eğer gelmezse de gelen mesajı çıkartıp bunu sevgilinize verebilirsiniz. Bağışı sevgiliniz ve kendi adınıza yapabilirsiniz. Bu sayede anlamlı bir anınız olmuş olur aynı zamanda yardıma ihtiyacı olanların da yüzünü güldürebilirsiniz.


7. Yıldıza İsim Vermek

Bu hediyeyi yıllar önce iki arkadaşımdan öğrenmiştim. Arkadaşım son parasıyla bunu almıştı ve oldukça güzel bir tepki ile karşılaşmıştı. Gökyüzünde milyarlarca yıldız bulunuyor. Bunlardan bir kısmını gözlemleyebiliyoruz. İnternetten bu yıldızlardan birine isim verebiliyorsunuz. İsim verdiğiniz yıldıza ait bilgiler belgelenmiş halde size geliyor. Sevgilinizin ismini veya ikinizin de ismini gökyüzünde seçtiğiniz bir yıldıza vermek mümkün. Hangi yıldız olduğunu nereden bileceğim diye düşünebilirsiniz. Bu işlemi yaptığınız sitenin bir mobil uygulaması bulunuyor. Bu mobil uygulamayı telefonunuza indirdiğinizde size yıldızın yerini gösteriyor. Uygulamayı açıp gökyüzüne tutarsanız etraftaki yıldızları gösteren bir gökyüzü haritası ile karşılaşacaksınız. Bu uygulama size isminizin verildiği yıldızın ne tarafta olduğunu ve ne kadar uzakta olduğunu gösterecek. Günün hangi saatinde bakarsanız yıldızınızın o anda nerede olduğun öğrenebilirsiniz. Gelen belgeleri çerçeveletip hediye olarak hazırlayabilirsiniz. Oldukça anlamlı bir hediye olabilir.


8. Eski Gazetelerden Tablo Hazırlamak

Bazı gazetelerin eski tarihli baskılarına izin verdikleri ölçüde ulaşabiliyorsunuz. Bunlar genelde en önemli haberlerin bulunduğu ilk sayfalar oluyor. Sevgilinizin doğduğu gün yayınlanan gazetenin ilk sayfasına ulaşıp bunu bastırabilirsiniz. Bu sayede partnerinizin doğduğu gün ülkemizde neler olup bittiğini öğrenebilir ve o günün önemini vurgulayabilirsiniz. Bence bu baskıyı çerçeveletip hediye etmeniz oldukça güzel bir hediye önerisi olacaktır. Ayrıca bu tablonun altına ufak bir not bırakmanızı da tavsiye ederim. İçinizden gelenleri yazacağınız bu not ile birlikte harika bir hediye hazırlamış olacaksınız.


9. Kişiselleştirilmiş Müzik Kutusu

Sevgiliniz için sevdiğiniz veya kendi besteniz olan bir şarkıyı en güzel haliyle vermek ister misiniz? Kişiselleştirilmiş müzik kutuları çok farklı şekillerde hazırlanabiliyor. Bazıları tamamen hazır bir şekilde geliyor. Bazılarında ise şarkıyı sizin oluşturmanız gerekebiliyor. Bunu nasıl yapacağım diye düşünmeye başlamış olabilirsiniz. Aslında çok basit. Müzik kutusunun çalışması için bir de nota kağıdı bulunuyor. Bu kağıt üzerinde bulunan notaların bulunduğu yerlere delikler açarak kendi parçanızı oluşturabilirsiniz. Bu nota kağıtlarını müzik kutusunun belirli bir yerden sokup kolu çevirdiğinizde müziğiniz çalmaya başlıyor. Bu kağıdın arkasına şarkı sözleri yazabilir veya sevgilinizi ne kadar çok sevdiğinizi anlatan birkaç satırlık bir not bırakabilirsiniz. Oldukça anlamlı ve güzel bir hediye olacağını düşünüyorum.


10. Kendi Sesinizi Kaydettiğiniz Oyuncak Ayı

Gelelim listemizin son hediyesine. Kapanışı daha ilginç bir hediyeyle yapmak isterdim ama beğendiğim klişe hediyelerden birini listeye dahil etmemin sorun olmayacağını düşündüm. Oyuncak ayılar pek çok özel günde hediye olarak kullanılır. Oldukça sevilen oyuncak ayılar sevgiliniz için güzel bir hediye olabilir. Fakat yazının başında dediğim şeyi hatırlayın. Kendi emeğinizin olmasını veya kişiselleştirmenizi söylemiştim. Bu oyuncak ayılar da klişeleşmiş bir hediyeyi özel hale getirmenin en güzel örneklerinden birisi. Oyuncak ayının içinde ses kayıt cihazı ve doğal olarak bu sesin dışarı verilmesini sağlayan ufak bir cihaz bulunuyor. Kendi sesinizi kaydettikten sonra ayının düğmesine her bastığınızda sizin sesiniz otomatik olarak çalıyor. Sevgilinize her zaman yanında olduğunuzu göstermek için mükemmel bir hediye diyebilirim.


Yılın en romantik günlerine geldiğimizi hemen söyleyelim. Bu günlerde sevgilinize hediye almak için düşünmeye başlamış olabilirsiniz. Aslında bu tarz şeyleri son dakikalarda yapmanızı pek önermesem de imdadınıza yetiştiğimi düşünüyorum. Her sene alınan sıkıcı hediyelerden kurtulmak ve farklı bir hediye ile sevgilinizin yüzünü güldürmek istiyorsanız eminim bu listede kendinize uygun bir hediye önerisi bulabilirsiniz. Son zamanlarda teknolojinin de gelişmesiyle birlikte hediye seçenekleri de oldukça artmış durumda. Yaratıcı hediye önerileri karşı tarafı her zaman çok mutlu eder ve anı olarak geçmişte kalır. Sizler de bu listede kendinizden bir parça bulduysanız ne mutlu bize. Şimdiden sevgililer gününüz kutlu olsun.

Önceki İçerikKarantina Günlerinde Yapabileceğiniz Vücut Sıkılaştırıcı 10 Ev Egzersizi
Sonraki İçerikKarantina Günlerinde Eğlenirken Kendinizi Geliştirebileceğiniz 10 Kişisel Gelişim Filmi
Merhaba! Ben Yusuf Tercan. 24 yaşında Makine mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte Wabizon'un kurucu ortaklarındanım. Aynı zamanda sizlerin okuduğu yazıları oluşturan editör ekibinde yer alıyorum.