Ana Sayfa İlginç Okuyunca Kendinizi Şanslı Hissedeceğiniz 10 İlginç Talihsizlik Öyküsü

Okuyunca Kendinizi Şanslı Hissedeceğiniz 10 İlginç Talihsizlik Öyküsü

45

Şans kavramına herkes inanmaz. Bazı insanlar kendi şansını yaratır. Bazılarıysa doğuştan şanslıdır. Fakat bazıları vardır ki talih onlara hiç gülmez. Bu insanların hikâyelerini duyduğumuzda ağzımız açık kalır ve kendimizi şanslı hissederiz. Hatta bu öyküler bazen çok kötü sonuçlanabilir. Eğer kendinizi şanssız biri olarak tanımlıyorsanız bir de bu hikâyelere göz atmanızı öneririm. Gelin şimdi birlikte dünyadaki en şanssız insanlara göz atalım.

1. Atom Bombasından Kaçış

Tsutomu Yamaguchi’nin öyküsü aslında oldukça şanslı bir olay ile başlasa da sonrasında yaşadıkları gerçekten hayret verici. Tsutomu Hiroshima’da yaşayan ve çalışan biridir. 6 Ağustos 1945’te her zamanki gibi işe gider. Bu gün oldukça kötü hatırlanacak bir gün olan atom bombasının atıldığı gündür. Fakat Tsutomu bu olayı ufak yaralarla atlatmıştır. Kendini şanslı olarak görüp Nagasaki’ye gider ve burada çalışmaya başlar. Üzerinden çok geçmeden Nagasaki’ye de atom bombası atılır.

2. Kaçırılan Piyango

İngiltere’de yaşayan bir kadın piyango oynamayı gerçekten çok seviyordur ve sürekli piyango oynar. Biraz unutkan olan bu kadın oynadığı piyangonun biletlerini kocasına emanet eder fakat sayılara bakabilmek için kendisi için farklı bir kağıt hazırlar. Bir gün eski kağıtlarını karıştıran bu kadın gördüğü şeyler üzerine gözlerine inanamaz. Oynadığı eski bir bilete piyango isabet etmiştir ve ödül 180 milyon dolardır. Kocasına bunu söyleyen kadın biletin yerini sordu ve aldığı cevap onu üzmeye yeter. Kocası bu bileti çoktan çöpe atmıştır.

3. Amerika’nın En Şanssız Kadını

Melanie Martinez Amerika’nın en şanssız kadını olarak biliniyor. Bunun sebebi ise kasırgalar. Okyanus kıyısında yaşayan Melanie’nin evine kasırga isabet eder. Taşınmak yerine yerinde kalmayı seçen bu talihsiz kadının evine bir başka kasırga daha isabet eder. Bu durum tam 4 kere yaşanır. Bütün bunlara rağmen yine de taşınmayan bu kadına bir kurum yardım ederek evini yenilemesini sağlar. Tamir edilen evinde yaşamaya devam eden bu kadının evini çok geçmeden farklı bir kasırga yerle bir eder.

4. Dışkının Altında Kalan Hayvan Bakıcısı

Hayvanat bahçesinde çalışan hayvan bakıcılarını eminim bilirsiniz. Bu hayvan bakıcıları hayvanların sağlığını da kontrol etmekle görevlilerdir. Bir file bakıcılık yapan hayvan bakıcısı bir gün filin uzun süredir dışkı yapmadığını fark eder. Oldukça huzursuz olan fil birkaç gün daha tuvalet yapmayınca bakıcı filin kabız olduğunu anlar ve ona müshil verir. Bu ilacı verdikten bir süre sonra filin arkasında bekleyerek çok büyük bir hata yapar. Fil günlerce tuvalete çıkmadığı için dışkısı yaklaşık 80 kilodur ve arkasında bekleyen hayvan bakıcısı bu dışkının altında kalıp can verir.

5. Gittikleri Yere Felaket Getiren Çift

Ayaklı felaket olarak da adlandırabileceğimiz bu çift Lawrence çifti. Gezmeyi seven Jason ve Jerry bir gün New York’a gitmeye karar verirler. Oldukça şanssız olan bu çift tam 11 Eylül gününde New York’tadır ve yapılan kötü saldırılara şahitlik ederler. Bir süre sonra Londra’ya giden çift burada yaşanan yeraltı saldırılarına da şahitlik ederler. Biraz kafa dinlemek için büyük şehirlere gitmek yerine Mumbai’ye gitmeye karar veren Lawrence çifti burada da huzur buladılar. Hindistan’daki en büyük terörist saldırısı gerçekleştiğinde Lawrence çiftinin buna şahitlik etmesi gerçekten şanssız olduklarını bize gösteriyor.

6. Kaçırılan Servet

Mark Zuckerberg üniversitedeyken bir arkadaşına Facebook’u kurmak için ortaklık teklif eder. Bu arkadaşının ismi Joe Green’dir. Joe kabul eder ve bu girişime %5’lik hisseyle dahil olur. Joe’nin oldukça şüpheci bir babası vardır. Babası Joe’ya bu ortaklıktan rahatsız olduğunu söyler. İlk başa Joe bunu dinlemese de bir süre sonra babasına hak verir ve sahip olduğu %5’lik hisseyi 5 bin dolara satar. Facebook’un şu anki değerinde %5’lik bir hissenin ne kadar büyük bir servet olduğunu söylememe gerek yoktur diye düşünüyorum.

7. Meteor Tarafından Zarar Gören Tek İnsan

Ann Hodges isimli talihsiz kadın sıradan bir günde evinde oturmaktadır. Otururken hiç beklemediği bir şey olur ve dünyaya düşen bir meteor evinin içine girip kendisine isabet eder. Dünyaya her zaman düşen meteorlar bulunur fakat bu meteorlar tarafından yaralanan tek insan Ann Hodges’tir. Meteor tarafından yaralanması büyük bir şanssızlık olarak görülse de bu durumun ölümle sonuçlanmaması büyük bir şanstır.

8. Yanlış Tercih Kurbanı

Bu hikâyenin kahramanı Costis isimli bir İspanyol. Costis yaklaşık 200 kişiden oluşan bir köyde yaşamaktadır. Köy halkı topluca karar alarak piyango oynamak ister. Bu piyangoya Costis hariç bütün köy halkı katılır. Oynanan piyangoya 950 milyon dolar isabet eder. Tabi ki bu paradan yalnızca Costis faydalanamaz.

9. Gemideki Şanssızlık

Violet Jessop isimli kadın gemilerde çalışarak geçimini sağlamaktadır. Hemşirelik veya hosteslik yaparak gemilerde yer alan Violet Titanik isimli gemide çalışmaya başlar ve meşhur kazadan sağ kurtulmayı başarır. Bu kazadan sonra başka bir gemide işe başlamıştır fakat kötü talihi onu takip eder ve bu gemi de batar. Bu kazadan da sağ kurtulan Violet bir başka gemide daha işe girer ve eminim hikâyenin kalanını tahmin edebiliyorsunuzdur. Violet 3 farklı gemi kazasında yer alır fakat her birinden sağ kurtulmayı başarır.

10. Yıldırımdan Kurtulamayan Kişi

Yıldırımın insanların üzerine ne kadar nadir düştüğünü bilirsiniz. Fakat Roy Sullivan için bu kural geçerli değildir. 35 yıl içerisinde bu şanssız adamın üzerine tam 7 kere yıldırım düşer. Elinde olmayan sebepler sonucu sürekli bu duruma düşen Roy’un yerinde olmadığınız için kendinizi şanslı hissettiğinizden eminim.


Dünyada pek çok ilginç olay yaşanıyor. Bu ilginç olayların birçoğunun açıklaması olsa da bazıları kötü şans ile açıklanır. Sizlere için dünyada yaşanmış en ilginç talihsizlik öykülerini derledim. Her biri birbirinden ilginç olan bu öyküler insanın ağzını açık bırakmaya yetiyor.

Önceki İçerikKişisel Gelişiminize Katkısı Olacak Online Eğitim Siteleri
Sonraki İçerikİnternet Kullanımınıza Yardım Edecek En İyi 10 Google Chrome Eklentisi
Merhaba! Ben Yusuf Tercan. 24 yaşında Makine mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte Wabizon'un kurucu ortaklarındanım. Aynı zamanda sizlerin okuduğu yazıları oluşturan editör ekibinde yer alıyorum.