Ana Sayfa Sanat Netflix’te Bulunan IMDb Puanı En Yüksek 20 Dizi

Netflix’te Bulunan IMDb Puanı En Yüksek 20 Dizi

64

Netflix için tam bir dizi cenneti desek yeridir. Netflix’in 2016 yılında toplam 126 tane orijinal dizisi bulunmakta. Orijinal dizileri haricinde satın aldıkları dizi ve filmler de bulunuyor. Sizler için günümüzde de popülerliğini sürdüren, IMDb’si en yüksek 20 Netflix dizisini derleyip toparladık. Şimdiden iyi seyirler.

20. Fatma (IMDb: 7,5)

Fatma, Netflix Türkiye orijinal dizilerinden bir tanesidir. 27 Nisan 2021 tarihinde yayınlanan dizi olan Fatma, oyuncu kadrosu ve drama yüklü konusuyla oldukça ilgi çekmiştir. Başrollerini Burcu Biricik, Uğur Yücel gibi oyuncuların canlandırdığı, Netflix dünya standartlarına göre popüler olan Fatma‘yı geç olmadan hemen izlemelisiniz.

19. The 100 (IMDb: 7,6)

The 100 Netflix’in satın aldığı dizilerden birisidir. Kitap serisinden dizi serisine çevrilen The 100; bilim kurgu, fantastik, dram ve romantizmdir kategorilerinde yer alıyor. Toplam 7 sezondan oluşan ve final veren dizi oldukça akıcı ve sürpriz sonludur.

18. Seven Second (IMDb: 7,7)

Netflix orijinal dizilerinden olan Seven Second 23 Şubat 2018 tarihinde yayınlanmıştır. Suç-dram dizisi olan Seven Second, maalesef günümüzde devam etmekte olan ırkçılığın sadece küçük bir kısmını konu olarak işlemiştir. Oldukça sürükleyici bir dizi olan Seven Second, izlemeniz gereken dizler arasında yer alıyor.

17. The OA (IMDb: 7,8)

Netflix orijinal dizisi The OA, 16 Aralık 2016 yılında yayınlanan ve toplam 2 sezondan oluşan bir dizi olarak listemizde yerini alıyor. Yayınlandığı günden bu yana popülerliği düşmeyen dizimizin konusu gizem-dramadır. Dedektif gibi diziyi izlerken olay örgüsünü çözmeye bayılanlar için harika bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Kesinlikle izleminizi öneriyorum.

16. Russian Doll (IMDb: 7,9)

İsmi Rus Bebek anlamına gelen dizimiz, Netflix orijinal dizisidir. Başrolünü Emmy adayı Natasha Lyonne’nin hem oynadığı hem de yazarlığını üstlendiği bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Konusu komedi-dram olan dizimiz 1 Şubat 2019 tarihinde yayınlanmıştır.

15. Unorthodox (IMDb: 8)

İsminin Türkçe karşılığı ‘Geleneklere Uymayan’ olan dizimiz konusu dizinin başlığında verilmiş desek yeridir. 26 Mart 2020 tarihinde yayınlanan dizi, Brooklyn’de yaşayan genç bir kadının görücü usulü evlilikten kaçmak için yurt dışına kadar uzanan macera ve dram dolu serüvenini anlatır.

14. Lucifer (IMDb: 8,1)

Netflix orijinal dizisi olan Lucifer, 25 Ocak 2016 yıllında yayınlanmıştır. Yayınlandığı günden bu yana popülerliği hiç eksilmeyen dizimiz toplam 5 sezondan oluşmakta. Konusu; fantastik, dram, komedi olan Lucifer izlemeye değer kafa rahatlatan dizilerden birisidir. 

13. The Witcher (IMDb: 8,2)

Dizinin türü isminden de anlaşılacağı üzere fantastiktir. Dizinin başrol oyuncusu olan Henry Cavill sayesinde dizi herkesin söz ettiği bir dizi haline geldi diyebilirim. İlk sezonu 20 Aralık 2019 tarihinde yayınlanan dizinin 2.sezonu geleceği bildiklerimiz arasında yer alıyor.

12. Prison Break (IMDb: 8,3)

İlk bölümü 29 Ağustos 2005 tarihinde yayınlanan Hapisten Kaçış dizisini hayatımızda bir kere bile olsa hepimiz ya izlemiş ya da kulak misafiri olmuşuzdur. Efsane dizlerinin arasına giren Prison Break suç-dram dizisi olarak listemizde yer alıyor. Sizi asla bırakmam diyen birisinin zor duruma düşünce ilk önce sizi nasıl gözden çıkardığını anlatan, harika hayat dersleri veren, macera dolu ve bitmesini hiç istemeyeceğiniz bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

11. After Life (IMDb: 8,4)

Başrolünü Ricky Gervais’in canlandırdığı After Life, 8 Mart 2019 tarihinde yayınlanmıştır. Toplam 2 sezondan oluşan dizimizin konusu başkarakterin, eşinin erken ölümü ile ne yapacağını bilememesi ve kendini bu yalnız hayata hiçbir şeyi kafaya takmayarak, hayatını doyasıya yaşamasını anlatıyor. Oldukça ilham verici bir dizi olduğunu söylesem yanılmış olmam.

10. Love Death + Robots (IMDb: 8,5)

Daha yeni popülerleşmeye başlamış antoloji dizi türünün güzel bir örneğidir. 15 Mart 2019 tarihinde yayınlanan dizimiz kısa animasyonlu öykülerden oluşuyor. İçeriği; korku, fantezi ve komediden oluşan dizi kısaca hayatın içerisindeki gerçekleri kısa animasyon dizi olarak uyarlamış olduklarını söyleyebilirim.

9. The Crown (IMDb: 8,6)

Hepimiz o muhteşem Kraliyet Ailesinin nasıl yaşadığını, neden kraldan ziyade kraliçenin daha önemli olduğunu her zaman merak etmişizdir. Sorularımızın cevabını ise 4 Kasım 2016 tarihinde yayınlanan, Kraliçe 2.Elizabeth’ in 25 yaşında tahta çıktığı andan itibaren 4 sezon boyunca yaşadıklarını anlatan The Crown dizisinde bulabiliriz.

8. Bir Başkadır (IMDb: 8,6)

Türk dizi sektörünün adı çıktı ve bir daha güzel dizi gelmez diyenlere karşılık olarak harika bir dizi önerisiyle geldik. Bir Başkadır dizisi son dönemlerde yayınlanan en güzel Türk dizileri arasında yer alıyor. Oyuncu kadrosu; Öykü Karayel, Funda Eryiğit, Tülin Özen, Fatih Artman ve saymakla bitmeyen muhteşem oyuncuları barındırıyor. Dizi Türkiye’de yaşanılan sosyal-kültürel çatışma ve uyumu anlatıyor. Muhakkak izlemeniz gereken harika bir dizi olduğunu belirtmeden geçmeyeceğim.

7. House of Cards ( IMDb: 8,7)

Tam bir Amerikan dizisi olan House of Cards, siyaset ve tabi ki de güç için nelerin göze alınabileceğini çok iyi anlatan dram-suç dizisidir. 1 Şubat 2013 tarihinde yayınlanmaya başlayan dizi toplam 6 sezondan oluşuyor. Bir solukta oturup izleyebileceğiniz nadir dizilerden desek yeridir.

6. Stranger Things (IMDb: 8,7)

13 yaşındaki çocukların 5 sene boyunca gözümüzün önünde nasıl büyüdüklerini izlediğimiz harika dizilerden birisi ile devam edelim. 14 Temmuz 2016 tarihinde 1.sezonu yayınlanan dizimiz fantastik, dram, bilimkurgu türündedir. Toplam 3 sezondan oluşan dizinin 4.sezonu yakında çıkacağı açıklandı, sabırsızlıkla bekliyoruz.

5. Black Mirror (IMDb: 8,8)

Harika bir distopya tür örneği olan Black Mirror toplam 22 bölümden oluşuyor. Her bölümünde farklı oyuncular ile farklı bir olay örgüsü işleyen dizimiz fantastik ve bilimkurgu konularıyla bize hayatın acı gerçeklerini gösteriyor.

4. Dark (IMDb: 8,8)

Beynim yandı ya ne oluyor? Diye soracağınız, sizi her seferinde merakla diğer bölümü izletecek olan dizimiz 1 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 3 sezon sürüyor. Ben boş dizi izlemek istemiyorum dolu bir şeyler arıyorum, diyenler için harika bir dizi olduğunu söyleyebilirim.

3. Rick and Morty (IMDb: 9,2)

2 Aralık 2013 tarihinde yayınlanan dizi toplam 4 sezondan oluşuyor. Kara mizahı animasyon ile harmanlayan ve sonunda harika bir yapıt olan Rick and Morty’yi vakit kaybetmeden izleyebilirsiniz.

2. Our Planet (IMDb: 9,3)

Bir belgesel ancak bu kadar güzel ve duru anlatılabilirdi. Dizi sektörünü alt üst ederek 2.liğe oturmuş bir yapıt ile devam edelim. Dünyamızdaki iklim değişikliği yüzünden etkilenen canlılardan bahseden belgeseli günde bir bölüm muhakkak izlemelisiniz.

1. Breaking Bad (IMDb: 9,5)

İlk bölümünü 20 Ocak 2008 tarihinde yayınlayan Breaking Bad, 2008 yıllından bu yana birinciliği elden bırakmamıştır. Toplam 5 sezondan oluşan ve Netflix dışında ayrıca filmi de bulunan dizimizin konusu; kimya öğretmeni olan başkarakterimizin kansere yakalandığını öğrendikten sonra kimya bilgisini farklı yollarda denemeye kalkışmasını ve bunun sonuçlarını anlatan, mükemmel bir dram-suç filmidir.


Sizler için Netflix’te yer alan IMDb si en yüksek olan dizileri derledik toparladık. Tabi ki de sadece IMDb ye bakarak karar vermemelisiniz çünkü nadirde olsa arada kaynayan güzel ama IMDb si düşük dizilerde oluyor. Bunu tabi siz dizi tutkunları daha iyi ayırt edebilirsiniz.             

Önceki İçerikKurban Bayramında Sofranızı Süsleyecek 10 Et Yemeği
Sonraki İçerikDubai’de Bulutlara Elektrik Verilerek Yapay Yağmur Yağdırıldı
Merhaba! Ben Yusuf Tercan. 24 yaşında Makine mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte Wabizon'un kurucu ortaklarındanım. Aynı zamanda sizlerin okuduğu yazıları oluşturan editör ekibinde yer alıyorum.