Ana Sayfa Nedir NCA Nedir? ( Öğrenci Değişim Programları)

NCA Nedir? ( Öğrenci Değişim Programları)

135

Öğrenci değişim programları kültürler arası bilgi alışverişi ve dünyaya bambaşka bir gözle bakmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir çözümdür. Genelde gönderen ülke ve kabul eden ülke tarafından gerekli izinleri alan kurumlar tarafından ön ayak olunan bu programlar bir yıl içinde binlerce öğrenciyi yurt dışına çıkarır. En bilinen öğrenci değişim programı devlet üniversiteleri tarafından sağlanan Erasmus programıdır. Bugün ise size Youtube videosunda da bahsettiğimiz aracı kuruluşlar tarafından yapılan lise öğrenci değişim programlarından bahsedeceğim.

Başlıca Öğrenci Değişimi Yapan Kurumlar:

NCA

National Cultural Association kısaca NCA videoda benim de bahsettiğim ve yardım aldığım öğrenci değişim programıdır. Öncelikle belli bir sınava girip yabancı dil yeterliliğinizi göstermeniz gerekiyor. Bu yabancı dil İspanyolca, İngilizce, Fransızca olabilir. Sonrasında buna uygun olarak size yardımcı oluyorlar ve ne zaman hangi ülkelere gidebileceğinizi söylüyorlar. Ayrıca sizin sevdikleriniz ve sevmedikleriniz sizi herhangi bir ailenin yanına yerleştirirken de önemli bir kriter oluyor.


ISE World

ISE World’de Avrupa ve Amerika’da sizi istediğiniz yere gönderebilen bir program bunu da katılan diğer arkadaşlarımdan biliyorum. Ama bu firma konusunda herhangi bir kişisel şey söyleyemem çünkü detaylı olarak bilmiyorum.

Önceki İçerikİstanbul Sözleşmesi Nedir?
Sonraki İçerikTelegram Nedir?
Merhaba! Ben Yusuf Tercan. 24 yaşında Makine mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte Wabizon'un kurucu ortaklarındanım. Aynı zamanda sizlerin okuduğu yazıları oluşturan editör ekibinde yer alıyorum.