Ana Sayfa Sanat Mutlaka İzlenmesi Gereken Birbirinden Sürükleyici 21 Film

Mutlaka İzlenmesi Gereken Birbirinden Sürükleyici 21 Film

63

Filmler her canımız sıkıldığında veya kendimize bir şeyler katmak istediğimizde imdadımıza koşuyor. Bazen film stoklarımız tükeniyor ve izleyecek film aramakla meşgulken bütün hevesimiz uçup gidiyor. Bu durumun ne kadar can sıkıcı olduğunu bildiğimden sizler için izlenmesi gereken filmler listesi hazırladım. Gelin birlikte göz atalım.

Korku-Gerilim Filmleri

1. Sessiz Bir Yer

Gerilimi dibine kadar hissetmek istiyorsanız bu film harika bir seçenek olacak. Oldukça sürükleyici olan Sessiz Bir Yer’i izlerken ekrana kitleneceksiniz. Gerçek dışı bir gerilim filmi olduğunu en başından belirteyim. Fakat endişelenmenize gerek yok çünkü her ne kadar gerçek dışı da olsa izlerken bunu hissetmeyeceksiniz. Dünyayı işgal eden bir takım yaratıklar bulunuyor. Bu yaratıkların görme yetileri yok. Fakat yere yaprak düşse bile duyuyorlar. Ses duyduklarında saldırıya geçip insanları öldürdükleri için geride kalanların çok sesiz bir hayat yaşaması gerekiyor. Baş rolde yer alan 2 çocuklu bir aile ile karşılaşacaksınız. Anne yeni bir çocuğa hamile ve yaratıklar her yeri sarmış durumda. Çıt çıkarmadan bu durumdan kurtulabilecekler mi izleyip görmenizi öneririm.

2. Nefesini Tut

Paranormal olaylara gerek duymadan da sürükleyici bir korku filmi nasıl olur sorusuna verilebilecek en iyi yanıtlardan biri kesinlikle bu filmdir. Issız bir yerde yaşayan yaşlı bir savaş gazisi düşünün. Bu karakterin yaşadığı bölgede kimse yaşamıyor. Bu adamın bir de kör olduğu düşünülünce oldukça zararsız gözüküyor. Bu şekilde düşünen ve yaşadıkları kötü hayattan hırsızlık yaparak kurtulmaya çalışan 3 gencin sıradaki hedefi bu adamdır. Eve zor da olsa girerler. Fakat adamın bu evde herkesten gizlediği bir şey vardır. Adam her yeri kapatır ve kitler. Evin içinde sessiz bir şekilde hareket etmeye çalışan gençler ile adam arasında bir kovalamaca başlar. Evden canlı bir şekilde çıkıp çıkamayacaklarını öğrenmek için bu filmi soluksuz izleyeceksiniz.

3. Parçalanmış

Bu gerilim filmini psikolojik bir film olarak nitelendirebilirim. Kevin isimli karakterimiz kişilik bölünmesi ile karşı karşıyadır. Bünyesinde 24 farklı kişilik bulunur. 24. ve son kişiliği her birinden daha vahşidir. 3 genç kızı kaçırır ve alıkoyar. Son kişiliği kendini belli etmeden önce kızların kaçması gerekmektedir. Eğer 24. kişiliği baskınlığını kurarsa diğerlerini ezerek bütün kontrolü ele alabilir ve bunun sonucunda dönüşü olmayan şeyler yaşanabilir.

Polisiye Filmleri

4. Çin Mahallesi

Şimdiki filmimiz nostalji severlere geliyor. Kadroda Jack Nicholson’ın da yer aldığı bir ABD filmi olan bu eser birçok kişi tarafından başyapıt olarak nitelendiriliyor. Filmi izledikçe ağzınızın açık kalacağını garanti edebilirim. Eski bir polis olan Jake artık özel dedektiflik yaparak geçimini sağlamaktadır. Evelyn isminde bir kadın, sular idaresi başkanı olan eşinin kendisini aldattığını düşünerek Jake’i tutar. Dedektif yaptığı araştırmalar sonucunda sular idaresi başkanını gerçekten başka bir kadına görür. Çok geçmeden sular idaresi başkanı gizemli bir şekilde ölür. Fakat dava burada kapanmaz. Dedektif, Evelyn isimli kadının aslında bu adamın karısı bile olmadığını ve bu durumun suya uzak araziler için bir şeyler planlandığı için yapıldığını öğrenir.

5. El Royal’de Zor Zamanlar

Harika bir otel olan El Royal oteli birçok olaya tanık olmuştur. Birbirini tanımayan 7 farklı insanın yolu burada kesişir. Her biri farklı hikâyelere sahiptir. Kimisi dehşet dolu, kimisiyse oldukça karamsardır. Geçmişlerine bir son verip kendilerine yeni bir yol çizmek isteyen bu 7 yabancı El Royal otelinde çok zor bir gün geçirir. Geçmişleriyle yüzleşirler ve bazıları buradan canlı çıkamaz. Chris Hemsworth ve Dakota Jhonson gibi tecrübeli oyuncuların bulunduğu bu filmi büyük bir ilgiyle izleyeceğinize eminim.

6. Köstebek

Mafya, polisi kontrol edebilmek için yıllar boyunca adam yetiştirir. Bu adamların görevi polislerin içine sızmaktır. Görevlerinde başarılı olan ve aslında mafyanın adamı olan birçok kişi polis departmanında önemli yerlere gelirler. Çok eski bir taktik olan casusluğu yalnızca mafya değil polisler de uygulamıştır. Mafyanın içinde de birçok polis casus bulunmaktadır. Günün birinde her şey ortaya çıkar ve amansız macera başlar. Heyecanlı ve soluk soluğa izleyeceğiniz polisiye filmleri arasına Köstebek’i mutlaka eklemelisiniz.

Komedi Filmleri

7. A.R.O.G

Listeye neredeyse herkesin izlediğini düşündüğüm bir filmle devam etmek istiyorum. Zor bir dönemden geçtiğimiz için herkesin tekrar izleyip gülmesi gerektiğin düşünüyorum. G.O.R.A filminin devamı olan bu filmde yakışıklı olmayan fakat oldukça sempatik karakterimiz Arif, komutan Logar tarafından karısı Ceku’dan ayrılarak geçmişe gönderilir. Burada çok komik ve sürükleyici maceralar yaşayan Arif bir şekilde kendi zamanına dönmelidir. Bu efsaneyi bir kere daha izlemeye var mısınız?

8. Aile Arasında

Kahkahaların bol olması gerektiğini düşündüğümden bir başka komedi filmi ile devam edelim. Hayatları karmaşa dolu ve huzursuz olan Fikret ve Solmaz’ın yolları şans eseri ve oldukça komik bir şekilde kesişir. Solmaz’ın kızı Zeynep evlilik arifesindedir. Kendi evlilikleri yolunda gitmeyen karakterlerimiz Zeynep’in hayatı kurtulsun diye evliymiş gibi yapma kararı alırlar. Rol gereği de olsa huzuru bulan Solmaz ve Fikret tam düğün esnasında ortalığı fena halde karıştıracak eşleriyle karşılaşırlar. Zeynep’in düğününün kurtulup kurtulmadığını mutlaka izleyerek görmelisiniz. Kadroda Gülse Birsel, Ayta Sözeri, Demet Evgar ve Engin Günaydın’ın bulunduğu bu harika komedi gülmek için harika bir seçenek.

9. Pardon

Son dönemde kaybettiğimiz Rasim Öztekin’in anısını canlandırmak için bu harika film ile listemize devam ediyoruz. Ferhan Şensoy’un bir oyunundan uyarlanan bu filmde her duyguyu hissedeceğinizi söyleyebilirim. Askere gitmek için İstanbul’a gelen İbrahim geceyi Muzaffer’in evinde geçirir. Otogarda eski bir fobisi canlanır ve polisten kaçmaya başlar. Bunun üzerine polis hem İbrahim’i hem de Muzaffer’i tutuklar. Bir süre sonra aralarına asılsız suçlamaları işkence ile kabul eden büfeci arkadaşları Aydın katılır ve bu 3 kafadarın macerası başlar.

Kişisel Gelişim Filmleri

10. Sosyal Ağ

Facebook’u bilmeyen yoktur. Güzel fikirlerin alın teriyle milyonluk projelere dönüşmesini izlemek isteyenler için bu filmin harika bir seçenek olduğunu söyleyebilirim. Sosyal Ağ Mark Zuckerberg’in bir gece sarhoşken başladığı projenin büyüyerek nasıl ünlendiğinin hikâyesini işliyor. Günümüzün en çok kullanılan sosyal medyalarından biri olan Facebook’un kuruluş hikâyesi ülkemizde ve dünyada oldukça büyük bir yankı uyandırmıştı. Eğer bu filmi izlemediyseniz mutlaka listenize eklemelisiniz.

11. Sıkıysa Yakala

Lisemize bir Steven Spielberg filmiyle devam edelim. Başrolde Leonardo DiCaprio ile karşılaşacaksınız. Küçük yaşlarda illegal işleri öğrenen karakterimiz büyüdükçe işlerini büyütür. Doktor, pilot, avukat gibi meslekleri lisansı olmadan yapan karakterimiz bu şekilde hem çevresindeki insanların kalbini kazanıyor hem de çok büyük paralara konuyor. Fakat FBI bu adamı büyük uğraşlarla arıyordur. Büyük bir kovalamaca ile karşı karşıya kalacağınız bu film oldukça sürükleyici.

12. Kazanma Sanatı

Başrollerde Brad Pitt ve Jonah Hill’in bulunduğu bu filmi ilham verici olarak nitelendirebilirim. Çok düşük bir bütçeyle yeni bir beysbol takımı kurmak isteyen Billy oldukça zorlu bir yola girer. Bu sporu yeniden yaratan Billy bir süre sonra en büyük takımlara karşı savaş verir. Kendine öz yöntemleri kullanan Billy yavaş yavaş bir efsaneye dönüşür.

Animasyon Filmleri

13. Örümcek adam: Örümcek Evreninde

Marvel filmlerine oldukça meraklıyımdır. Bu geniş evrene ilgisi olmayanların bile örümcek adamı sevdiklerini düşünüyorum. Mahallemizin sempatik örümcek adamı bu sefer bir animasyon filmiyle karşımıza çıkıyor. Yapımında oldukça farklı teknikler kullanılan bu filmde farklı evrenlerde bulunan örümcek adamlar bir kaza sonucu aynı evrende buluşuyor. Eğer kendi evrenlerine dönemezlerse yok olacak olan örümcek adamların buluştuğu evrende Peter Parker çoktan ölmüş durumda. Ekibe yeni katılan Miles ile birlikte Kingpin’e karşı amansız bir savaş veriyorlar. Düşmanlarını alt edebilecekler mi izleyip görmenizi öneririm.

14. Kung Fu Panda Serisi

En çok sevdiğim animasyon film serilerinden birisi olan Kung Fu Panda yediden yetmişe herkesin izleyebileceği bir film serisi. İçinde komedi ve aksiyon bulunuyor. Kung fu öğrenmek isteyen bir pandanın ve arkadaşlarının hikâyesini izleyebileceğiniz bu seriye hayran kalacağınıza eminim. İyi düşünülmüş esprileriyle birlikte gülerken her sahnede farklı duyguları hissedebilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler.

15. Penguenler

Madagaskar filmini izlediniz mi? Burada yer alan karakterlerin her birinin kendine özel davranışları bulunuyor. Her biri birbirinden komik olan karakterlerin arasındaki sempatik penguenleri de bildiğinizi düşünüyorum. Filmimizde sevimli görünüşlerinin arkasında oldukça disiplinli birer asker olan bu penguenleri küçüklüklerinden itibaren izleyeceksiniz. Madagaskar filmlerinin arkasında ki sahnelerde penguenlerin neler yaptığı da filme dahil edilmiş. Hem komik hem de macera dolu bu film hem çocuklar hem de yetişkinler için uygun.

Bilim Kurgu Filmleri

16. Ben Anneyim

Son yıllarda çıkan ve oldukça sürükleyici olan bu filmde dünya üzerindeki insanların hepsi ölmüş durumda. Çocuk yetiştirmekle görevli bir robot tarafından yetiştirilen ve dünyada sağ kalan tek insan olduğuna inandırılan karakterimiz ile karşılaşacaksınız. Robotu annesi olarak benimseyen bu küçük kız büyüdükçe yeni şeyler öreniyor. Günün birinde bir yabancı çıkıp gelir. Ve aslında dünyada hala insanların yaşadığını söyler. Genç kız olan karakterimizin kafası karışır. Robot anne ise bu yabancıyı hayatlarından çıkarmak için elinden geleni yapar.

17. Snowpiercer

Konusuna hayran olduğum bir başka film ile devam edelim. Aynı zamanda bir dizisi de olan Snowpiercer son zamanlarda oldukça popüler olmuş bir film. Dünyanın sonu gelmektedir ve her yer hızlı bir şekilde soğumaya başlar. Bütün dünya buz kütlesine dönüşmeden önce Wiford isimli bir mühendis dünyayı çevreleyen bir tren sistemi kurar. Dünyanın çevresini tamamen dolaşan bu tren sürekli hareket halinde olduğu için donmaktan kurtulur. Tek sorun soğuk hava değildir. Toplamda 1001 vagonu olan bu trende önden arakaya doğru seviyeler bulunur. Trene biletsiz binen kişiler en arkadaki vagondadır ve önde bulunan zenginlerle aynı imkanlara sahip olmak isterler. Bu eşsiz macerayı çok büyük bir heyecanla izleyeceğinize eminim.

18. Evrim

Bilim insanı olan Will ve Evelyn evlenmek istemektedirler. Bunun yanında çok önemli bilimsel projeler yapmaktadırlar. Günün birinde Will kansere yakalanır ve öleceğini anlar. Zihnini bir bilgisayara aktarmak için deneyler yaparlar. Ölümü gerçekleştikten sonra Will’in zihni bir bilgisayara aktarılır. Dünyadaki internete bağlandıktan sonra istediği her şeye erişmeye başlar. Bulundukları yerde yanına Evelyn’i alarak yeni bir kasaba kurar. Polisler bunun tehlikeli olduğun düşünürler. Will kendini her geçen gün geliştirir ve macera başlar. Evelyn’in bir taraf seçmesi gerekmektedir.

Fantastik Filmler

19. Aşkın Çekimi

Oldukça ilgi çekici konusu olan bir başka film ile devam edelim. İki farklı dünya düşünün. Birbirlerine çok yakın olan bu iki dünyanın kendi yer çekimleri bulunuyor. Gökyüzüne baktığınızda diğer dünyayı görebiliyorsunuz. Hatta yüksek bir dağa çıkarak diğer dünyaya ulaşabilirsiniz. Bu dünyalardan hangisinde doğarsanız oranın yer çekimi sizi etkiliyor. Üstteki dünya her açıdan gelişmiş ve insanlar refah içinde yaşıyor. Alttaki dünyada ise insanlar işçi olarak kullanılıyor, suç oldukça yaygın ve açlık kol geziyor. Alt dünyadan bir erkek ve üst dünyadan bir kadın çocukken tanışıyor ve birbirlerine aşık oluyorlar. Maalesef kadın büyüyünce hafızasını kaybediyor. Erkek bir gün televizyonda bu kızı görüyor ve macera başlıyor.

20. Karayip Korsanları Serisi

100 kere izlesem de bıkmam dediğim bir film serisiyle karşınızdayım. Toplamda 5 filmlik bir efsane olan bu seriyi henüz izlemediyseniz bugün izleyeceğiniz filmi bulduğunuzu söyleyebilirim. Johnny Depp’in hayat verdiği karakter Jack Sparrow’un ve diğer tayfaların nefes kesen maceraları harika bir şekilde çekilmiş. Hikâyesiyle, oyuncularıyla ve özel efektleriyle beraber görsel bir şölen yaşayacağınızı garanti edebilirim.

21. Denizin Ortasında

Korsanlardan konu açılmışken bu film ile devam edelim isterseniz. Oyuncu kadrosunda Tom Holland ve Chris Hemsworth gibi tecrübeli oyuncuların bulunduğu Denizin Ortasında filmini fantastik yapan şey efsane balina Moby Dick. Balina avlamaya giden tayfalar açık denizde çok uzaklara giderler. Tam balinalara ulaştıklarında onları bekleyen kötü bir sürpriz vardır. Moby Dick gemilerini batırır. Okyanusun ortasında sandallarla birlikte ilerlerler. En büyük sorun ise susuzluk ve açlıktır. Mısırlarınızı patlatın ve nefes kesen maceraya hazır olun.


Bazı günler ne izlesem diye düşünenlerdenseniz bu film önerilerine göz atmanızın vakti gelmiş demektir. İstediğiniz kategoriden bir tanesini seçip izleyebilirsiniz. Eğer isterseniz bu listenin tamamını da izleyebilirsiniz. Benim önerim bol bol mısır patlatmanız ve kendinize rahat bir yer açmanız. Şimdiden iyi seyirler!

Önceki İçerikGüvenerek Alışveriş Yapabileceğiniz Keşfedilmeyi Bekleyen Takı ve Aksesuar Mağazaları
Sonraki İçerikAvrupa Şampiyonası Yarışında 2. Olan Cem Bölükbaşı Kimdir?
Merhaba! Ben Yusuf Tercan. 24 yaşında Makine mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte Wabizon'un kurucu ortaklarındanım. Aynı zamanda sizlerin okuduğu yazıları oluşturan editör ekibinde yer alıyorum.