Ana Sayfa Sanat Marvel’ın Beklenen Filmi Black Widow Vizyona Girdi

Marvel’ın Beklenen Filmi Black Widow Vizyona Girdi

53

Marvel sinematik evreni geçtiğimiz dönemde oldukça popüler bir hale geldi. Vizyona giren son filmler ile birlikte sinemaseverleri ve çizgi roman severleri bir araya getiren Marvel, yeni filmler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Anlatılan hikâyelerin devamı ve bilinmeyen kısımları olarak çıkarılan filmler ile kaldığı yerden devam edecek olan Marvel sinematik evreninin beklenen filmlerinden olan Black Widow sonunda vizyona girdi. Loki gibi bazı karakterlerin kendine özel dizileri çıktı ve oldukça büyük beğeni topladığını söyleyebilirim. Gelelim Black Widow’un konusuna ve bizlere anlatacaklarına.

Black Widow Filmi Hangi Zaman Aralığında Geçecek?

Black Widow olarak bildiğimiz Natasha Romanoff Endgame filminde ruh taşını almak için kendini feda etmişti. Marvel’ın yaptığı açıklamalardan öğrendiğimiz üzere hikâyeye bir daha dahil olmayacaktı. Peki ölmüş bir karakterin filmi neden çıkıyor dediğinizi duyar gibiyim. Bu filmde Endgame öncesinde yaşanmış olayları izleyeceğiz. Film Captain America: Civil War ve Avengers: Infinity War arasındaki dönemde geçiyor. Bu iki film arasında geniş bir zaman dilimi bulunuyor. Karakterlerin filmler arasında bulunan zaman diliminde neler yaşadıkları hakkında pek fikrimiz olmuyordu. Bu sebeple Black Widow filminin oldukça tatmin edici bir film olacağını düşünüyorum. Aynı zamanda Natasha Romanoff ve geçmişi hakkında çok az şey biliniyordu. Bu filmin sevilen karakter Black Widow’un geçmişine de ışık tutacağı bilinenler arasında yer alıyor.

Black Widow Konusu

Konusu bakımından oldukça merak edilen şeylere ışık tutacak bir filmle karşı karşıyayız. Black Widow olarak bilinen ve orijinal yenilmezler ekibinin bir üyesi olan Natasha Romanoff’un bilinmeyen geçmişi hakkında bilgi sahibi olacağız desem yanılmış olmam. Rus asıllı olan Natasha küçükken, çok zorlu eğitimler alan ve özel ajanlar yetiştiren bir tesiste büyümüştü. Bu nedenle ne ailesi ne de arkadaşları hakkında hiçbir şey hatırlamıyordu. Geçmişinden gelen ve her şeyi tehdit eden bir sorun ile karşılaşan Black Widow ailesiyle tanışacak ve hatta iş birliği yapma kararı alacak. Geçmişinden her zaman kaçmak isteyen Natasha bu sefer kaçamayacak ve geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalacak. Bu sorunla yüzleşirken her şeyi riske atacak olan karakterimizin başından geçecek olan bu zorlu süreci hep birlikte izleyeceğiz.

Vizyona Girer Girmez Rekor Kırdı!

Daha yeni vizyona giren Black Widow filminin izleyiciyle daha erken buluşması planlanmıştı. Fakat pandemi sebebiyle sinemalar kapanınca bir yıldan fazla süren bir gecikme ile karşı karşıya kaldık. Bu gecikmenin verdiği merak ve pandemi dolayısıyla kapanan sinemalara duyulan özlem Black Widow filminin rekor kırmasına neden oldu. Amerika’da yaklaşık 80 milyon dolar hasılata ulaşan film, dünya genelinde 200 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. Daha yeni vizyona girmesine rağmen böyle bir başarı elde eden Black Widow filminin daha fazla rekora imza atacağını düşünenlerdenim. Türkiye’de sinemalar açıldıktan sonra rekordan rekora koşan Hızlı ve Öfkeli 9’u geride bırakan film, ilk hafta yaklaşık yüz bin kişi tarafından izlendi. Vizyona girdikten 10 gün sonra ise seyirci sayısı yaklaşık 450 bini buldu.

Vizyona Girecek Yeni Marvel Filmleri

Marvel sinematik evreninde pek çok kayıp verildi ve pek çok film geride kaldı. Fakat 4. aşama filmleri çıkmaya devam ediyor. Konumuz olan Black Widow filmi de 4. aşama filmleri arasında yer alıyordu. Peki bizleri bekleyen yeni Marvel filmleri neler? Bu sorunun cevabını birçok kişi merak ediyor. İlerleyen süreçte beyaz perdede izleyeceğimiz Marvel filmlerini şu şekilde sıralayabilirim:

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – 3 Eylül 2021
  • Eternals – 5 Kasım 2021
  • Spider-Man: No Way Home – 17 Aralık 2021
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 25 Mart 2022
  • Thor: Love and Thunder – 6 Mayıs 2022
  • Black Panther: Wakanda Forever – 8 Temmuz 2022
  • The Marvels – 11 Kasım 2022
  • Ant-Man and The Wasp: Quantumania – 17 Şubat 2023
  • Guardians of the Galaxy 3 – 5 Mayıs 2023
  • Fantastic Four 

Bazı karakterlerin solo filmleri olacak olan bu filmleri heyecanla bekliyoruz. Bazı sevilen karakterlerin de devam filmlerini izleyeceğiz. Vizyona girecek olan bu filmlerin konuları hakkında bilgi sahibi olsak da neler yaşanacağı ve ana hikâyeye ne gibi katkılarda bulunacakları merak konusu.

Önceki İçerikCem Bölükbaşı’dan Euroformula Open Birinciliği!
Sonraki İçerikKolay Bakılan ve Evinize Renk Katan 10 Bitki
Merhaba! Ben Yusuf Tercan. 24 yaşında Makine mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte Wabizon'un kurucu ortaklarındanım. Aynı zamanda sizlerin okuduğu yazıları oluşturan editör ekibinde yer alıyorum.