Ana Sayfa Yaşam Karar Vermekte Zorlananlar İçin Starbucks Kahveleri ve Özellikleri

Karar Vermekte Zorlananlar İçin Starbucks Kahveleri ve Özellikleri

76

Dışarıda kahve içmek istediğimizde veya evimize, ofisimize sipariş etmek istediğimizde ilk aklımıza gelen mekân Starbucks’tır. Günümüzde popülerliği artan bu mekânın bağımlısı oldukça çoktur. Starbucks’a gitmeden önce kahveleri hakkında bilgileri sizin için derledik. Gelin birlikte göz atalım;

Yaz Aylarında Serinlemek İçin Starbucks Soğuk Kahve Çeşitleri

Yaz aylarında serin bir şeyler içmek istediğimizde soğuk kahveler seçenekler arasında yer alıyor. Sizi serinletebilecek Starbucks’ın soğuk kahveleri ve özellikleri;

1. Iced White Chocolate Mocha

Özellikle çikolatalı içecek severler için White Chocolate Mocha vazgeçilmez bir kahve olabilir. Beyaz çikolatanın kremayla uyumu kahveyi mükemmel kılıyor. Yaz için bir numara olan bu kahvenin içerisinde beyaz çikolata, süt ve espresso bulunuyor.

2. Iced Americano

Kalorisine dikkat edenlerin tercihi olan Iced Americano güzel bir tercih olabilir. Bu kahvenin yapımı için espresso ve soğuk su yeterli olur. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta fincanınızın soğuk olması veya buzla dolu bir bardak olması gerekiyor. Sıcak fincana katılan kahvenin aroması tam istediğiniz gibi olmayabilir.

3. Cold Brew Coffee

Demleme kahve olan bu Starbucks kahvesi kahve çekirdeklerinin kalın öğütülmüş olmasına dikkat çeker. Bu çekirdekler soğuk suyun içerisinde demlenmesi için oldukça uzun bekletilmelidir. Demleme süresi en az 20 saat olmalıdır. Uzun süre demlendiği için alışık olmayanlara tadı biraz acı gelebilir. Bu kahvenin bağımlıları oldukça fazladır.

4. Starbucks Doubleshot On Ice

Espressonun serinletilmiş hali diyebiliriz. Doubleshot On Ice süt ile espresso ile yumuşak içimlik bir kahve olarak tercih edilebilir. Ek olarak içerisine beyaz çikolata, karamel, vanilya veya hindistan cevizi ekleyip damak tadınıza göre tercihiniz olabilir.

5. Frappuccino

Buzlu bir kahve olan Frappuccino yaz aylarının vazgeçilmezleri arasındadır. Karamelli, çilekli, vanilyalı, çikolatalı olarak birden fazla çeşidi bulunuyor. Damağınıza uygun olan Frappuccino’yu sıcak yaz günlerinde tercih edebilirsiniz.

6. Iced Caramel Macchiato

İçerisinde buzlu süt, vanilya şurubu, süt köpüğü, karamel sos ve espresso bulunan bu favori soğuk kahveyi yaz günlerinde ilk tercihleriniz arasına alabilirsiniz. Ferah ve serin bir kahve deneyimi yaşamak için Iced Caramel Macchiato’yu seçebilirsiniz.

Kış Aylarında İçinizi Isıtacak Starbucks Sıcak Kahve Çeşitleri

Kış aylarında içimizi ısıtmak için kahveyi tercih edebiliriz. Starbucks sıcak kahvelerini sizler için inceledik. Starbucks’ın sıcak kahveleri ve özellikleri;

1. Espresso

Espresso, Türk kahvesine benzeyen tadıyla bilinir. Ancak Türk kahvesi gibi telvesi yoktur. Biraz sert olan bu kahve sert kahve severler için ideal bir seçimdir. Diğer kahvelerin oluşmasında espressonun çok etkisi olduğunu söyleyebiliriz.

2. Mocha

Mocha diğer adıyla Mochaccino olan bu kahvenin tadını çok seveceksiniz. Acı bir kahve sevmeyenler için en çok tercih edilen Mocha’yı önerebiliriz. İçerisinde süt, espresso, krema ve çikolata şurubu yer alıyor. Ayrıca evde yapımı oldukça kolaydır.

3. Cappuccino

İtalyan yapımı bir kahve türü olan Cappuccino sütlü bir kahvedir. Köpüğü bol olarak bilinen bu kahvenin içerisinde espresso, süt ve bolca köpük bulunmaktadır. Köpüklü kahve severler için ilk tercihler arasında yerini alabilir.

4. Filtre Kahve (Guatemala Antiqua)

Kafein oranı diğer kahvelere göre daha az bulunan bu kahve hoş bir tercih olabilir. Genelde sade olarak tüketilen Filtre kahveyi süt ekleyerek de tüketebilirsiniz. Bir kere bağımlısı olursanız bırakamayacağınız bir kahve olacaktır.

5. Espresso Macchiato

Küçük fincanlarla hafif köpürtülen süt ile servis edilir. İçeriğinde espresso ve süt köpüğü bulunmaktadır. Starbucks’ın en çok tercih edilen kahvelerinden olan Espresso Macchiato’yu denemenizi tavsiye ederiz.

6. Latte Macchiato

Hazırlarken süt köpüğünün üzerine espresso dökülerek servis edilir. Latte macchiatonun içerisinde espresso ve süt karışımı vardır.

7. Cafe Latte

Sütün buharla ısıtılmasıyla oluşan bu kahveye espresso eklenir. Dilerseniz üzerine süt köpüğü veya krema eklenebilir. Şeker içermeyen bu kahveye tercihinize göre şeker ilave edebilirsiniz. Kahveler arasında en çok tercih edilenler arasındadır.

8. Americano

Espresso gibi sert bir kahve olan Americano sıcak su ekleyip kaynatarak oluşan bir içecektir. Espressoyla kıyaslama yapıldığında daha yumuşak içimlidir. Espressodan farklı suyla sertliğini yumuşatabilmektir. 


Kahve çeşitleri tabii ki bunlarla sınırlı değil. Sizin için seçtiğimiz Starbucks kahve türlerini umarım beğenirsiniz. Sıcak ve soğuk kahveleri damak tadınıza göre tercih edebilirsiniz.

Önceki İçerikMarmara Denizi’ni Kaplayan Müsilaj Yani Deniz Salyası Nedir?
Sonraki İçerikKantaron Yağı Kullanım Alanları ve 20 Faydası