Ana Sayfa Sanat Hulu’dan Güzel Haber Geldi: How I Met Your Father Dizisi Yakında İzleyiciyle...

Hulu’dan Güzel Haber Geldi: How I Met Your Father Dizisi Yakında İzleyiciyle Buluşuyor!

143

Milyonlarca insanın kalbini kazanan How I Met Your Mother dizisi 9 sezon süren bir efsane olmuştu. Bu diziye doyamayan herkesin baştan sona defalarca izlediğine eminim. Karakterlerin samimiyeti ve yapılan ince esprileriyle birlikte bu dizinin yeri bende ayrıdır. Finali biraz hayal kırıklığıyla sonuçlansa da 9 sezon boyunca bizleri güldüren bu diziyi unutmak imkânsız. Dijital yayın platformu olan Hulu geçtiğimiz günlerde HIMYM hayranlarının kalbini hoplatacak bir haber verdi.  Bir spin-off dizisi olan How I Met Your Father yakında izleyiciyle buluşuyor.

Komedi İkonu Olan How I Met Your Mother

9 koca sezon boyunca çocuklarının annesini arayan ve bu sırada New York’ta yaşayan arkadaşlarıyla birlikte barda takılan Ted Mosby’nin hikâyesini keyifle seyrettik. Şimdi de sıra çocuklarının babasını arayan annenin hikâyesini izleyeceğiz. Açıkçası bu dizinin geç kalmış bir yapım olduğunu düşünüyorum. HIMYM 2005-2014 yılları arasında yayınlanmıştı. Dizi oldukça kısa bir sürede inanılmaz bir kitleye sahip oldu. Bu dizi bittikten birkaç sene sonra devamının gelmesini veya How I Met Your Father gibi bir spin-off serisinin yayınlanmasını isterdim. Ne demişler geç olsun güç olmasın. HIMYM oyuncularını alkışlıyor ve yeni diziye gözlerimizi dikiyoruz.

Peki How I Met Your Father’da Bizleri Neler Bekliyor?

Öncelikle bu proje geçtiğimiz yıllarda gündeme gelmişti. Hatta dizinin oyuncuları bile belirlenmişti. Yönetmenliğini Greta Gerwig’in üstleneceği proje günümüze kadar rafa kaldırıldı. İnsanların eve kapandığı, dizi ve filmleri adeta çerez gibi tükettiği bu dönemde ise projeyi tekrar başlattılar.

Bu özel yapımda izleyeceklerimizi tahmin etmenizin zor olmayacağını düşünüyorum. Henüz net açıklamalar ile karşılaşmasak da Sophie isimli başrol karakterinin başından geçenleri, evleneceği adamı ararken başından geçen olayları izleyeceğimizi söyleyebilirim. Tıpkı eski dizide olduğu gibi Sophie’nin yanında arkadaşları olacak. Onun bu arayışında kendisine eşlik edecekler ve destek olacaklar.

Başrolde Başarılı Oyuncu Hilary Duff Yer Alacak

How I Met Your Mother dizisinde birçok sevilen karakter bulunuyordu. Aslında hikâyede Ted Mosby karakteri merkezdeydi. Senaryolar ve oyuncular o kadar başarılıydı ki Ted Mosby’yi pek yalnız görmedik. Hatta birçok izleyicini favori karakteri Barney Stinson karakteriydi. Ted Mosby karakterine Josh Radnor hayat veriyordu. Tıpkı Ted gibi bu dizide aşk arayışında olacak karakterimizin adı yukarıda belirttiğim gibi Sophie. Geçtiğimiz günlerde Sophie karakterini kimin canlandıracağını nihayet öğrendik. Başarılı ve güzel oyuncu Hilary Duff bu dizideki ‘’Anne’’ olacak. Dizide yer alacak diğer oyuncular hakkında henüz bilgi sahibi değiliz. Fakat bu heyecanlı bekleyişin yakında biteceğini söyleyebilirim.

How I Met Your Father Ne Zaman Başlayacak?

Hulu kanalında yayına girecek olan dizinin orijinali ile bağlantılı olup olmadığı konusu hala daha gizemini koruyor. Yapımcıların bu konuda sürpriz yapmak istediklerine eminim. Eski diziyle bağlantısı olmasa bile ufak tefek göndermelerin olacağına şüphem yok. Çünkü iki dizinin de yapımcıları aynı. Carter Bays ve Craig Thomas’ın yapımcılığını üstlendiği bu dizinin ne zaman başlayacağı konusu maalesef bilinmiyor. Fakat sürecin çok hızlı işlediği biliniyor. Kısacası bir sene içerisinde yeni ‘’Anne’’ ile ekranlarda buluşacağız.

Peki Nedir Bu Spin-Off?

Bu terimle ilk defa karşılaşan kişiler olabilir. Kimisi kısa süreli dizi sanıyor veya bazı şeylerin eksik olacağından şüphelenebiliyor. Sizleri bu konuda aydınlatmak ise bu içerikte bana düşüyor. Normalde orijinal bir yapımın yan ürünü veya orijinal bir yapımın içerisinde bulunan bir karaktere, olaya yoğunlaşan farklı bir yapımı adlandırmak için spin-off terimi kullanılıyor. Bu dizide karakterlerin farklı olacağını bildiğimiz için önceki karakterlerden birinin üzerine hikâye kurulacağını sanmıyorum. Eminim HIMYM için göndermeler olacaktır. Fakat yeni karakterler ve yeni hikâyeler ile karşılaşacağımız kesin.


Bir dönemin efsane dizisi How I Met Your Mother 9 koca sezon boyunca bizlere eşlik etti. Hepimiz bu dizide kendimizden bir parça bulduk. Dizi sona erip final yaptığında büyük bir boşluğa düşen herkes diziyi birkaç kere daha baştan sona bitirdi. Bu boşluğu doldurmak için gelen How I Met Your Mother dizisinden beklentiler yüksek. Umarım bu beklentileri karşılayan ikinci bir efsaneyi izleyebiliriz.

Önceki İçerikMutlu Bir Gelecek İçin Doğru Meslek Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sonraki İçerikEn çok Kullanılan Müzik Dinleme Uygulaması Spotify Artık Ses İle Kontrol Edilebilecek
Merhaba! Ben Yusuf Tercan. 24 yaşında Makine mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte Wabizon'un kurucu ortaklarındanım. Aynı zamanda sizlerin okuduğu yazıları oluşturan editör ekibinde yer alıyorum.