Ana Sayfa Sanat Favorilerimden 10 Netflix Dizi Önerisi

Favorilerimden 10 Netflix Dizi Önerisi

210

Dizi önerileri serimizin ilk içeriğini yayınladık. Sizler için çok keyif alacağınızı düşündüğüm, hepsini severek izlediğim 10 Netflix dizisini listeledim. Umarım keyifle izlersiniz.

THE QUEEN’S GAMBIT – KO Puanı 8.4

Küçük yaşta öksüz kalan Beth bir yetiştirme yurduna yerleştirilir. Şans eseri satrançla tanışır ve bu yurttaki çoğu çocuğun hayalini bile kuramadığı bir üne sahip olur. Ama her şey göründüğü kadar harika değildir. Beth bir sürü erkeğin içerisinde kendini kanıtlamalı, aynı zamanda kendi içsel sorunlarıyla başa çıkmalıdır. Kaybettiği insanlar onu karanlık bir dünyanın içerisine çeker. Alışılmışın oldukça dışında olan bu mini diziyi mutlaka izlemelisiniz.


WHAT IF – KO Puanı 8.2

Hayat dolu bir bilim kadını olan Lisa, yeni projesi için yatırımcı aramaktadır. Hayatlarına yatırımcı olarak giren bir kadın onun ve kocasının hayatını alt üst eder. Geçmişte yaşanılanlardan ve gelecekte yapmak zorunda oldukları tercihlerden habersiz kendilerini bir anlaşmanın içerisinde bulurlar. Siz de kesinlikle ben gibi bu kadından nefret edeceksiniz.


YOU – KO Puanı 7.8

Caroline Kepnes’in “You” adlı romanından uyarlama gerilim dolu bu efsanevi diziyi izlemelisiniz. Dizinin başında karşımıza masum bir aşık olarak çıkan Joe’nun sapkın davranışları izledikçe sizleri de gerim gerim gerecek. Joe’nun aşk olarak adlandırdığı bu hastalıklı hayat karşısında “bu kadarı da olmaz ki” diyeceksiniz. Ama hep daha da fazlası olacak… Dizinin bana göre tek kötü yanı ilerledikçe tekrara düşmüş olmasıydı. Bu da biraz sıkıyor doğrusu.


%3 – KO Puanı 8.1

İnsanların ikiye ayrıldığı bir dünyada sadece yüzde 3’lük bir kısmı iyi bir yaşam sürer. Herkesin hayali olan bu yaşama kavuşmak için 20 yaşına giren gençlerin art arda birtakım sınavlardan geçmesi gerekir. Alt ve üst kesim arasındaki fark, insanların üst kesime kavuşma isteği, sisteme başkaldırışlar dizide ütopik bir şekilde işlenmiş. Hayatta kalma mücadelesi tadında ve oldukça sürükleyici olan bu diziyi beğeneceğinizi düşünüyorum.


ATİYE – KO Puanı 7.9

Yabancı dizilerin birçoğuna taş çıkartacak olan Türk yapımı bu diziden hemen bahsedeyim. Hayatını ailesi ve sevgilisi ile huzurlu bir şekilde geçiren, ara sıra iç dünyasına kapanıp resim yapan Atiye’nin hayatı Göbeklitepe’yi gördüğünde değişir. Artık kendisi ve insanlık için yapmak zorunda olduğu şeyler, mücadele etmek zorunda olduğu insanlar vardır. Görevini yerine getirmek için Göbeklitepe ve Nemrut arasında bir yolculuğa çıkmalıdır. Her şey Atiye’de gizlidir.


THE NIGHT MANAGER – KO Puanı 7.8

Kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken bir dizi daha. “Yenilmezler” serisinden bildiğimiz Tom Hiddleston ve “House MD” dizisinin efsanevi karakteri olan Hugh Laurie abimiz başrollerde oynuyor. Tom bu dizide İngiliz asker Jonathan Pine olarak karşımıza çıkıyor. Jonathan çalıştığı otelde Sophie adlı bir kızla tanıştıktan sonra karanlık bir dünyanın içerisine çekiliyor. İzlemeye değer ve heyecanlı bir dizidir eminim ki seveceksiniz.


MASUM – KO Puanı 7.7

Türk yapımlarına olan inancımızı arttıracak olan bu dizinin kadrosu da tabi ki şahane. Haluk abimiz yine döktürmüş. Tabi Ali Atay ve Nur Sürer’in de hakkını vermek lazım. Komiser Yusuf’a bir cinayeti araştırması için görev verilir. Şüpheli kişiler arasında emekli komiser Cevdet Bey de vardır. Komiser Yusuf, aile içi bu dramı eninde sonunda açığa çıkaracaktır.


ATYPICAL – KO Puanı 7.5

Çoğu zaman çok farklı olduğunu düşündüğümüz otizmli çocuklardan biri olan Sam Gardner trajikomik hikayesini bizimle paylaşıyor. Anlatılan şey kendisinin ne kadar normal olduğudur. Ailevi hayatı, aşk hayatı, sosyalleşme serüveni… Aynı bizler gibi. 20’şer dakikalık bölümleri bir çırpıda bitirirken birçok duyguyu birlikte yaşamış olacaksınız.


BODYGUARD – KO Puanı 8.1

Genç bir savaş gazisi olan David özel koruma olarak çalışmaktadır. Bir terör saldırısını engelleyince kendisine içişleri bakanını koruma görevi verilir. David kendisine verilen zorlu görevleri yerine getirmeli, savaş zamanından kalma travmalarıyla başa çıkmalıdır. Bazen işin içerisine ailesi de girer ve işler iyice zorlaşır.


BROOKLYN NINE NINE – 8.8

Listemizde son olarak izlerken gülmekten kırıldığım, bölümleri kısa olduğu için bir oturuşta 10 bölüm izlenen harika bir diziden bahsetmek istedim. Dizide New York Polis Departmanı’ndaki (NYPD) polislerin görev sırasında ve özel hayatlarında yaşadıkları eğlenceli olaylar anlatılıyor. Dizinin birbirinden renkli karakterleri hafızanıza ayrı ayrı kazınıyor. Biraz gülümsemeye ihtiyacımız olan bu günlerde bu diziyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Not: Bir arkadaşla izlemek çok eğlenceli olabiliyor.

Sonraki İçerikUnesco Nedir?