Ana Sayfa Sanat DC Evreninde Bulunan En Güçlü 15 Karakter

DC Evreninde Bulunan En Güçlü 15 Karakter

1590

Çizgi romanlar eğlenceli vakit geçirmenizin yollarından biridir. Beni etkileyen şey ise bu çizgi roman dünyalarının genişliği olmuştur. Yüzlerce karakter ve bu karakterlerin her biri için özel olarak hazırlanmış bir hikâye bulabilirsiniz. Bazı karakterlerin büyük bazı karakterlerin ise küçük rolleri olsa da hepsi bir bütünü oluşturur. Eğer gerçekten bunlara meraklı biriyseniz, kendinizi çok geniş bir evrenin içinde bulursunuz. Ben de bir çizgi roman hayranıyım. Son dönemlerde sinema filmleri sayesinde öne çıkan Marvel’i bildiğinize eminim. Marvel gibi birçok ünlü karaktere ve filme sahip olan bir diğer çizgi roman evreni ise DC Comics’dir. Batman, Joker, Superman, Wonder Women, Flash gibi ünlü karakterler ve kahramanlar bu evrene aittir. Fakat bunlar buz dağının yalnızca görünen yüzüdür. Birçok kişinin adını dahi duymadığı karakterler tozlu çizgi roman sayfalarında yer alırlar. Kimisi o kadar güçlüdür ki aklınız almayabilir. DC evreninin tozlu sayfalarını karıştırıp sizler için ufak bir araştırma yaptım. Ve bu evrenin en güçlü karakterlerinden bir kısmını derleyip toparladım. Gelin birlikte göz atalım.

15. Darkseid

DC Darkseid
Darkseid

Darkseid bilinmeyen bir karakter demek yanlış olur. DC evreninin bilinen kötü karakterlerinden olan Darkseid Kötülük tanrısı olarak bilinir. Bu karakteri Marvel evrenindeki Thanos ile benzetebilirsiniz. Benzer özelliklere sahiptirler fakat Darkseid ufak bir farkla daha güçlü diyebilirim. Apokalips gezegeninin hükümdarı olan bu kötü karakterimizin amacı neredeyse bütün kötüler gibi bütün evreni kontrolü altına almaktır.


14. Guardians Of The Universe

Dc Guardians Of The Universe
Guardians Of The Universe

Eğer Yeşil Fener filmini izlediyseniz bu karakterleri görmüşsünüz demektir. Galaksinin merkezinde bulunan Oa gezegeninde yaşayan bu karakterler Yeşil Fener Birliği’ni kuran karakterlerdir. Ölümsüz olmalarıyla bilinirler. Bunların yanında oldukça bilge olduklarını da söyleyebilirim. Yaşlı görünmelerinin sebebi ise çok uzun yıllar boyunca yaşamaları yüzündendir. Bu ırk evreni kötülüklere karşı korumaya çalışır.


13. Brainiac

Dc Brainiac
Brainiac

Colu gezegeninde üretilen Brainiac aslında bir yapay zekadır. Onu üretenlerden bile daha zeki olan Brainiac DC evreninde bulunan süper kötü bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Yeşil renkte olan bu karakter çok kötü işler yaptığı gibi sevilen karakter Superman’i öldürmek için birkaç kez Lex Luthor’la iş birliği yapmıştır. İlerleyen süreçte Colu gezegeninde yaşanan felaket sonrasında Brainiac idama mahkum edilir. İdam edilmeden önce bildiği her şeyi dünyada yaşayan Milton Fine’a aktarır. Milton bu evrendeki yeni Brainiac olarak karşımıza çıkar.


12. Mogo

Dc Mogo
Mogo

Mogo yine Yeşil Fener Birliği ile alakası olan bir karakter olarak bizleri karşılıyor. Yaşayan bir gezegen olan Mogo Yeşil Fener Birliği’nin merkez üssü olarak bu evrende rol alır. Üzerinde bu birliğin simgesini taşıyan Mogo’nun her bir Fener’den haberi vardır ve onları izleyebilir.


11. Overmaster

Dc Overmaster
Overmaster

Bu karakter galaksi içerisinde sürekli hareket eder. Adeta bir yargıç görevi üstlenen Overmaster kötü bir karakter gibi gözükse de asıl görevi medeniyetleri adil bir şekilde yargılamaktır. Yargılama işlemini bitirdikten sonra değersiz gördüğü medeniyetleri acımadan yok eder. Ayrıca Justice League ile birçok kez karşılaşmıştır.


10. Imperiex

Dc Imperiex
Imperiex

Bu karakteri çok sağlam bir zırhın içine sıkıştırılmış saf enerji olarak tarif etsem yanılmış olmam diye düşünüyorum. Evrenleri yok eden kişi olarak bilinen süper kötü Imperiex’in yolu dünyaya düşer. Dünyaya gelmeden önce bile Kalanor, Karna ve Daxam gibi birçok gezegeni yok eder. Imperiex’in düşmanı olan Mongul dünyaya gelerek yaklaşan tehlikeden bahseder ve Superman’i onunla savaşmaya ikna eder. Oldukça kötü bir karakter olan Imperiex ile ilk defa bu noktada karşılaşıyoruz. Kendisinin evrenin oluşumu olarak nitelendirilen Big Bang patlamasının enerjisi kadar güce sahip olduğu bilinir.


9. Nekron

Dc Nekron
Nekron

DC evreninin karanlık karakterlerinden birisi de şüphesiz Nekron’dur. Ölümün hükümdarı olarak bilinen bu karakter ölüleri diriltip kendi emri altına alabilir. Kuru kafa benzeri suratı ve korkunç ifadesiyle onunla karşılaşanların kalplerine korku salar. Çizgi romanlarda Yeşil Fener Birliği’ni bir süre boyunca yönettiğini belirtilir.


8. Kismet

Dc Kismet
Kismet

Kadın bir kozmik varlık olan Kismet bu listedeki ve DC evrenindeki en güçlü karakterlerden biridir. Olasılıkların ve kaderin tanrısı olarak bilinen bu karakter ölümsüzdür. Hatta Marvel evreninde bulunan Eternity ile aşk yaşayan bu karakter daha sonraki süreçte bu aşkı sonlandırıyor. Kismet çizgi romanlarda Superman’i doğru yola sokan kişi olarak da bilinir.


7. The Monitors

Dc The Monitors
The Monitors

The Monitors tek bir karakter değildir. Birçok karakterden oluşan bu varlıklar adeta evrenin güvenlik kamerası olarak görev yaparlar. Çoklu evrendeki herhangi bir kötülüğü veya sorunu tespit ederek onu sonlandırmak için var olan bu karakterle kırmızı renklidir ve gerçekten monitör kullanırlar.


6. Eclipso

Dc Eclipso
Eclipso

Bu karakter Nuh Tufanı’na sebep olan bir karakterdir. Dünyaya içine saf öfke sıkıştırılmış bir elmas düşer. Bu elmasa ‘Karanlığın Kalbi’ ismi verilir. Dünyada bulunan bir hazine avcısı bu elması bulur. Hazine avcısı bu elması 1000 parçaya ayırır. Eclipso bu elmasın parçalarını birleştirerek tanrısal bir gücün sahibi olur. Aslında bir karanlık elf olan Eclipso bu elmasın parçalarıyla temasa geçmiş herhangi birinin bedenini ele geçirebilir. Başka bir karakter olan Spectre’yi tek vuruşta öldürdüğü, bir gezegeni tak kılıç darbesiyle ikiye böldüğü bilinenler arasındadır.


5. Anti Monitor

Dc Anti Monitor
Anti Monitor

Mutlak kötülük olarak bilinen Anti Monitor DC evreninde bulunan en güçlü varlıklardan birisidir. Bu karakter gücünü evrende bulunan anti maddeden alıyor. Ve bu madde var olduğu sürece varlığını sürdürebiliyor. Hatta Supergirl’i tek vuruşta öldürdüğü ve yüzlerce Yeşil Fener’i anti madde enerjisi ile öldürdüğü söyleniyor. Çoklu evrende çok yüksek sayıda varlığı yok ettiği de bilinenler arasında. Nasıl ortaya çıktığına da değinmek isterim. Yeşil Fener’lerin iç savaşında ortaya çıkan ve Krona sayesinde hayat bulan bu kötü karakter DC evreninin en güçlü karakterlerinden biri olarak listemizde yer alıyor.


4. Spectre

Dc Spectre
Spectre

Tanrısal bir güce sahip olan Spectre DC evreninin en güçlü karakterlerinden biridir. Güçlerinin sınırsız olduğunu bildiğimiz bu karakterin en önemli özelliği ölü bedenleri istediği gibi kullanabilmesidir. Bu bedenleri kullanırken gücünün yarısını onları hayatta tutmak için kullanır. Jim Corrigan, Crispus Allen bedenleri kullanılan karakterlerden ikisidir. Ayrıca gerçekliği bükerek istediği gibi şekillendirme özelliğine de sahiptir. Ruhani formuna döndüğünde Spectre’ye kimse saldıramaz. Kendisi saldırsa bile gelen saldırılar içinden geçip gider. DC evreninde çok büyük rol alan Spectre birçok yerde karşımza çıkar. Kendisi Eclipso tarafından öldürülmüştür.


3. Zauriel

Dc Zauriel
Zauriel

Zauriel koruyucu meleklerden biri olarak bu evrende rol alır. Cennetin 4 ırkından birinin lideri olan Zauriel evren yaratıldığından bu yana hayattadır. Güçleri sayesinde DC evreninin en güçlü karakterleri arasında olduğu bilinir.


2. Lucifer Morningstar

Dc Lucifer Morningstar
Lucifer Morningstar

Gerçek adı Samael olan bu karakter çoklu evren yaratılmadan önce Yahweh tarafından Void’de yaratılan 3 başmelekten biridir. Tanrının iradesi bahşedilen Lucifer daha sonraki süreçte isyan etmiştir. Bunun üzerine The Presence tarafından cehennemin eski versiyonu olan Chaoplasm’a gönderilmiştir. Oldukça büyüleyici birisi olan Lucifer asla yalan söylemez ve sözlerini tutmasıyla bilinir. Herkes tarafından şeytan olarak algılanmasının sebebinin cehennemi yönetme görevi yüzünden olduğunu düşünüyorum. Oldukça bilge olan Lucifer aslında bilinenin aksine kötü bir karakter değildir. Çok yüksek bir itibara ve inanılmaz bir zekaya sahip olduğunu belirtmeden geçmeyelim.


1. The Presence

Dc The Presence
The Presence

Bu karakter çizgi romanlarda pek gözükmese de isminden sürekli bahsedilir. Kendisi DC evreninin yaratıcısı ve tanrısıdır. Bıyıklı iyi giyimli ve yaşlı biri olarak çizgi romanlarda resmedilmiştir. Yazarların tuvali olarak nitelendirilen Over Void’de bulunan karakterlerden bile daha güçlü olan The Presence, birçok büyük olaya yön veren ve onları şekillendiren bir karakterdir. Sonuçta bütün bu evrenin yaratıcısıdır.


Çizgi roman dünyaları aslında çok derin dünyalardır. Ve içlerine girdiğinizde her şeyi unutmanızı sağlarlar. Çok uzun yıllardır var olan çizgi romanlar birçok insanın hobisi olarak hayatlarımızda yer alır. Açıkçası ben de bu derin ve fantastik dünyaların büyük hayranıyım. Bu evrenlerde yüzlerce karakter bulunuyor. Bazılarını duymuş olabilirsiniz. Duymadıklarınız veya hakkında az bilgi sahibi olduğunuz karakterlerin olabileceği ihtimaline karşı bana göre DC evreninde bulunan en güçlü karakterleri derleyip toparladım. Çizgi romanların dünyalarında kendisini kaybedip bu fantastik dünyalara hayran olanlardansanız umarım yukarıda bahsettiklerimi beğenmişsinizdir.

Önceki İçerikYaşam Kalitesi Yüksek Olan 10 Şehir
Sonraki İçerikMinimalizm Nedir?
Merhaba! Ben Yusuf Tercan. 24 yaşında Makine mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte Wabizon'un kurucu ortaklarındanım. Aynı zamanda sizlerin okuduğu yazıları oluşturan editör ekibinde yer alıyorum.