Ana Sayfa İnternet Cüzdanınızı Dolduran, Para Kazanabileceğiniz İnternet Siteleri

Cüzdanınızı Dolduran, Para Kazanabileceğiniz İnternet Siteleri

60

Günümüzde neredeyse her işimizi internet üzerinden halledebiliyoruz. Tabi internet bizim için pek çok şey ifade ediyor. Kimi zaman eğlenceli vakit geçirebileceğimiz bir platform veya günlük hayatımıza yardım eden bir mecra. Yeni neslin oldukça yoğun bir şekilde kullandığı internet, bazılarımız için gelir kapısı da olabiliyor. Peki internetten nasıl para kazanılır? Hangi siteler para kazandırır? Gelin size biraz bundan bahsedeyim.

Para Kazandıran Güvenli İnternet Siteleri Neler?

Konu para olunca ve internet işin içine girince ilk sorgulanan şey tabi ki güvenlik. Site güvenilir değilse kimse bu siteye uğramıyor. Güvenli olan ve Freelancer şeklinde çalışabileceğiniz birçok internet sitesi bulunuyor. Bu internet sitelerine kayıt olurken hangi konuda yeteneğiniz olduğunu yazıyorsunuz. Daha sonra ise bu konu hakkında bir iş ilanı yerleştiriyorsunuz. Son olarak da müşterilerinizi bekliyorsunuz. Freelancer olarak çalışmak demek serbest olarak çalıştığınız anlamına geliyor. Eğer müşterinizle yaptığınız işten memnun kalırsanız bir daha çalışabilirsiniz. Fakat farklı bir müşteriye çalışmak isterseniz de sizi tutan hiçbir şey olmuyor. Tamamen serbestsiniz.

Bionluk

Bu sitetam olarak yukarıda bahsettiğim mantıkla çalışıyor. İçerisinde benimde bulunduğum Bionluk sitesine öncelikle kayıt oluyorsunuz ve gerekli bilgileri giriyorsunuz. Merak etmeyin tamamen güvenlidir. Ardından yapabildiğiniz işleri seçiyorsunuz. Bu işler logo tasarımı , ingilizce çeviri veya programlama konusunda olabilir. İş başlıkları gerçekten çok fazla. Daha sonra kendinize bir fiyat listesi oluşturmalısınız. Güzel bir profil hazırladıktan sonra da müşterilerinizi beklemeye başlayabilirsiniz.

Müşterileriniz hazırladığınız standart paketleri tercih ederek onları satın alabilir veya daha farklı bir iş istiyorsa size özel olarak mesaj atabilir. Her müşterinizle özel olarak konuşmanız gerekiyor. Son olarak sizlere bu konudaki tavsiyem bu sitenin dışında para veya bilgi alışverişi yapmamanız olacaktır. Site tamamen güvenli bir siteme sahip. Sizi sitenin dışında ticaret yapmaya davet edenleri geri çevirmeniz gerekli bir tedbir olur.

Pubiza

Bu siteyi önceden duymuşsanız bile eski ismiyle hatırlıyor olabilirsiniz. Çünkü bu sitenin adı değişti fakat yaptığı şeyler değişmedi. Eski ismi Link.TL olan bu site oldukça basit bir yöntemle para kazandırıyor. İnternete bulunan linkleri yani URL’leri kısaltıp paylaştığınızda para kazanıyorsunuz. Herhangi bir web sitesinde bağlantı vermek isterseniz, burada kısalttığınız linkleri paylaşabiliyorsunuz. Bu linklerde reklamlar bulunuyor. Reklamlara basan kullanıcılar sayesinde de para kazanıyorsunuz.

Craiglist

Bu site oldukça büyük bir site diyebilirim. O kadar büyük ki dünya çapında verilen binlerce hatta milyonlarca iş ilanı ile karşılaşabilirsiniz. Freelancer olarak çalışabileceğiniz ve bilgisayar başında işlerinizi halledebileceğiniz gibi bazı firmaların verdiği sürekli iş ilanları da burada yer alıyor. Craiglist size iş ilanları dünyasının kapısını açıyor.

Qmee

Bu şekilde para kazanılır mı? Şeklinde sorular ile baş başa kalacağınız bir web sitesi ile karşınızdayım. Bu siteden para kazanmak gerçekten zor değil. Qmee arama motorlarının aramalarını takip eden bir platform. Bunu bir çeşit anket olarak da düşünebilirsiniz. En çok aranan kelimeler en çok girilen siteler gibi bilgilerin yer aldığı bir kullanıcı anketi olarak da nitelendirebilirsiniz. Buradan para kazanmak için öncelikle size bir eklenti veriliyor. Daha sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Udemy

Eğer bir konuda eğitim verebilecek kadar uzman olduğunuzu düşünüyorsanız bu platform tam size göre. Udemy bir online eğitim platformudur. Buradan istediğiniz konuda eğitim alabilir veya verebilirsiniz. Örnek olarak İngilizce konuşma eğitimleri veya gitar çalma eğitimleri verilebilir. Aynı zamanda bilgisayar veya internet sektörüne yönelen insan sayısı arttığı için yazılım konusunda veya grafik tasarım konusunda da eğitim verebilirsiniz. Verdiğiniz eğitimlere bir fiyat belirledikten sonra müşterilerinizi beklemelisiniz. Eğitiminiz satın alındıkça para kazanacaksınız. Belirtmeden geçmeyeceğim bir diğer özellik ise alınan eğitimlerin tamamen size ait olması. Bir eğitim satın aldığınızda ömür boyu bu eğitimi kullanabiliyorsunuz.

Fiverr

Bu siteden dolar kazanabilirsiniz. Fiverr yukarıda bahsettiğim Bionluk ile neredeyse aynı özellikler taşıyor. Freelancer olarak çalışmak isteyen burada toplanıyor. Sitenin mantığı aslında çok basit. 5 dolara yapabileceğiniz işler olarak özetlesem yanılmış olmam. Tabi ki yaptığınız iş 5 dolardan daha değerliyse fiyatını istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Aynı Bionluk’ta olduğu gibi kendinize bir profil oluşturup yapabileceğiniz işleri seçiyor ve çalışmaya başlıyorsunuz. Son olarak burada çalışmak için iyi seviyede İngilizce bilmeniz gerekiyor benden söylemesi.

Field Agent

Field Agent oturduğunuz yerden çalışabileceğiniz bir uygulama değil. Sebebini size şu şekilde açıklayabilirim. Bu bir telefon uygulaması. Telefonunuza yükledikten sonra uygulamadan size inceleme yapmanız için bildirim geliyor. Örneğin yakınınızdaki bir markete gidip orada satılan bir kıyafeti incelemenizi istiyor. Tabi ki satın almanıza gerek yok. Etiket fiyatı gibi basit şeyleri inceliyorsunuz. Bununla birlikte sizden diğer mağazalara giderek karşılaştırma yapmanızı da isteyebilir. Bu şekilde para kazanabiliyorsunuz. Eğer ben evde oturmak istemiyorum diyenlerdenseniz bu uygulamaya bir göz atın.

Shutterstock

Fotoğraf sektörüne meraklılar için mükemmel bir seçim olacak Shutterstock ile devam edelim. Bu sitede fotoğraf satarak para kazanabiliyorsunuz. Stok fotoğrafları gerçekten işlek bir sektör olarak varlığını sürdürüyor. Bu siteye çektiğiniz veya hazırladığınız fotoğrafları yüklemeniz gerekiyor. Yüklediğiniz fotoğraflar lisanslanıyor ve bedava kullanıma kapalı oluyor. Eğer bu fotoğrafları kullanmak için satın alan olursa para kazanmış oluyorsunuz. Fotoğraf çekmeyi sevenler veya bu sektöre merak duyanlar bu siteye mutlaka uğramalılar.

Upwork

Bu siteden para kazanmak için kısa süreli iş yapmanız gerekiyor. İlanlara göz gezdirerek herhangi bir firma için kısa bir süre çalışarak para kazanabilmenizi sağlıyor. Örnek olarak satış danışmanlığını verebilirim. Tabi ki bu süreyi siz ve anlaşmak istediğiniz şirket belirliyor. Eğer yeni işinize daha başlamadıysanız ve kısa süre boyunca çalışıp para kazanmak istiyorsanız göz atmanızı öneririm.

Job Spotter

Bir başka telefon uygulamasına yani Job Spotter’a gelelim. Bu uygulamadan nakit para yerine Amazon hediye çeki gibi hediye çekleri kazanıyorsunuz. Bunu kazanmak için yapmanız gereken şey ise oldukça basit. Etrafta ve çevrede asılı olan ilanların fotoğraflarını çekmelisiniz. Özel hayatın gizliliği ön planda olduğu için fotoğrafınızın herhangi bir yerinde insanlara yer vermemelisiniz. Sadece ilanın fotoğrafını çekip yüklemelisiniz. Konum bilgilerinizin de paylaşılması gerekiyor ki ilanın nerede olduğu bilinsin. İlan panolarında, dükkan camlarında veya duvarlarda asılı olan ilanların resmini çekerek hediye çekinizi kazanabilirsiniz.


İnternet günümüzde para kazanılabilecek bir yer haline geldi ve içinde sınırsız iş olanaklarını barındırıyor. Ben sizler için kolay veya ilgi çekici olan seçeneklerden birkaç tanesini bir araya getirdim. Şimdiden iyi kazançlar.

Önceki İçerikBorsaya Girmeyi Düşünenlerin Bilmesi Gereken Bazı Terimler
Sonraki İçerikDünyayı Müzik Eşliğinde Gezdiren Web Sitesi Drive & Listen Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Merhaba! Ben Yusuf Tercan. 24 yaşında Makine mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte Wabizon'un kurucu ortaklarındanım. Aynı zamanda sizlerin okuduğu yazıları oluşturan editör ekibinde yer alıyorum.