Ana Sayfa Gündem Babalar Gününde Babanızı Mutlu Edecek 10 Hediye Önerisi

Babalar Gününde Babanızı Mutlu Edecek 10 Hediye Önerisi

33

Baba bizim için bir oyun parkı, sığınacak bir omuz, mola verdiğimiz bir limandır. Onun bize verdiği huzur çok başkadır. Bir çocuğun babayla geçirdiği zaman çocuğun zihin gelişiminde çok faydası vardır. Babasıyla arkadaş gibi büyüyen çocuklar hep kendine güvenleri biraz daha fazladır. Farkında olmasak da anne çocuğu iç dünyaya hazırlarken baba aslında bizi dış dünyaya hazırlıyor. Dışarıdaki tepkilerimiz babamızdan geliyor. Babalarımız için hediye neler seçebilir gelin beraber bakalım;

1. Kalem

Kalem en klasik fakat en güzel hediyelerdendir. En azındn ben böyle düşünüyorum. Kalem hem kullanışlı hem de anlamlı hediye kategorilerine giriyor. Cinsiyet fark etmeksizin herkes kalem kulanıyor. Babanızın zevklerini göz önünde bulundurarak ona güzel bir kalem hediye edebilirsiniz. Hatta eğer bu kaleme biraz daha anlam katmak istiyorsanız harika bir öneri verebilirim. Günümüzde hediye seçenekleri oldukça artmış durumda. Bir kalem seçip üzerine babanızın adını ve soyadını yazdırabilirsiniz. Bu şekilde kişiselleştirdiğiniz hediyeler daha çok anlam ve değer kazanır. Hem de kullanan kişinin kendinş daha değerli hissetmesini sağlar.

2. Köstekli Saat

Nostaljik hediyeleri her zaman özel bulmuşumdur. Antika eşyalar ve eski zamanlardan bugüne sağlam bir şekilde ulaşmış bazı eşyalar anılar biriktirir. Bu sebeple de değerleri yüksektir. Bilirsiniz devir çok çabuk değişiyor. Teknolojik gelişmeler ve yeni çıkan eşyalar eski zamanları gölgede bırakıyor. Aile büyüklerimizin çoğu zaman eski günleri andığına şahit olmuşsunuzdur diye düşünüyorum. Eski günleri hatırlatan anlamlı hediyeler bu sebeple oldukça güzel bir seçenek olabilir. Bu sebeple listeme köstekli saati de eklemk istedim. Eskiden genellikle erkeklerin kullandığı köstekli saatler hem çok şık gözüküyor hem de güzel bir anlam taşıyor. Sizler de babanıza eski ve şık bir köstekli saat alabilirsiniz.

3. Özel Kol Düğmesi

Birçok insan iş hayatında gömlek giyer. Giyime özen göstermenin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Yalnızca iş hayatında değil, özel günlerde de giyilen gömlekleri olduğundan biraz daha şık hale getiren aksesuarlardan birisi de kol düğmeleridir. Dikkat ettiyseniz farklı tarzda pek çok kol düğmesi var. Aldığınız hediyeyi diğerlerinden ayırmak istiyorsanız kişiselleştirmenizi öneririm. Bu önerimi dikkate alarak babanıza isminin baş harflerinin olduğu kol düğmeleri alabilirsiniz. Bu sayede kol düğmelerini her kullandığında sizi düşünür. Herhangi bir hediyeye anlam kazandırmış olursunuz.

4. Plak Çalar ve Plak

Müziği herkes sever. Yukarıda bahsettiğim gibi eski dönemler biraz gölgede kaldı. Bu döneme eski şarkılar da dahil. Plakların kendine has bir sesinin bulunduğunu düşünüyorum. İnsanı alıp götüren, duygudan duyguya seyahat etmesini sağlayan bu aletler, çok güzel bir hediye seçeneğidir. Babanızı sevdiği şarkıların olduğu veya sevdiği sanatçıya ait bir plak alıp yanına da bunu dinleyebileceği bir plak çalar aldığınızda eminim mutluluğunu görebilirsiniz. Güzel günlerde birlikte müzik dinleyebilirsiniz.

5. Tıraş ve Bakım Seti

Erkeğin makyajı sakalıdır derler. Eminim bu cümleyi duymuşsunuzdur. Sakal bakımı için yeni bir tıraş makinesi alabilirsiniz. Bunu bir set haline getirmek için losyon veya bakım aletlerini de aldığınız hediye paketine ekleyebilirsiniz. Bazen anlamlı hediyeler dışında bir hediye almak oldukça iyi bir seçenektir. Sonuçta her erkek birkaç günde bir sakalını keser veya düzeltir. Bu sebeple alacağınız tıraş ve bakım seti eminim çok kullanışlı bir hediye olacaktır.

6. Spor Yapan Baba

Spor hayatımızın bir parçası. Yaşımız ilerlese de sporu hayatımızdan eksik etmemeliyiz. Eğer babanız spor yapmayı seviyorsa ona bu konuda bir hediye alabilirsiniz. Örneğin güzel bir eşofman takımı veya istediği bir spor aletini alabilirsiniz. Son dönemlerde uzun süre boyunca evlerimizden çıkmıyoruz. Evde spor yapmasına yardımcı olacak spor aletleri eminim babanızı çok mutlu edecektir. Eğer yürüyüş yapmayı veya temiz havada koşmayı seven bir babanız varsa rahat bir spor ayakkabısı tercihlerinizin arasında olmalı.

7. Aile Resmi

Resimler anıları canlandırır. Anlamlı bir hediye almak isteyenler için harika bir seçenek olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Sizinle beraber babanızın da olduğu bir resmi tercih edebilirsiniz. Bu resmi çerçeveletip babanıza hediye edebilirsiniz. Hatta güzel bir öneri daha vermek isterim. Resmin arkasına babanız için ufak bir not yazarsanız o resmin değeri iki katına çıkar. Bu sayede hem anlamlı hem de güzel bir hediye vermiş olursunuz. Eğer kaleminiz kuvvetliyse kendiniz de resmi çizebilirsiniz. Bu hediyede sizin de emeğiniz olacağından değeri paha biçilemez olacaktır.

8. Powerbank

Hadi gelin yeni nesil hediyelere göz atalım. Bu dönemde elimizde bulunan bütün elektronik aletler pille çalışıyor diyebilirim. Bu aletlerin şarj süreleri oldukça kısıtlı. Özellikle telefonlarımızın şarjı bittiğinde bütün işlerimiz yarım kalabiliyor. Bu sebeple oldukça kullanışlı bir hediye olarak powerbank’leri tercih edebilirsiniz. Babanız kullandığı elektronik eşyaları için bu aleti kullanabilir. Eğer sıkça seyahate çıkan bir babanız varsa kesinlikle işine yarayacaktır. Bu hediye önerisi de anlamlı değil fakat kullanışlı olan hediyeler arasında yer alıyor.

9. Harici Disk

İşini bilgisayarda yapan babalar için bir diğer hediye önerim harici disk olacaktır. Belgelerini saklayıp her yere götürebilmesi için, harici disk alabilirsiniz. Yeni nesil harici diskler güvenlik için parmak izi okuyuculu olabiliyor. Bunları tercih edebilirsiniz. Çok yer kaplamayan bir model seçmenizi de tavsiye ederim. Günümüzde teknoloji oldukça gelişmiş durumda. Bu tarz kullanışlı teknolojik cihazlardan çok güzel hediyeler hazırlanabileceğini söyleyebilirim.

10. Kişiselleştirilmiş Kol Saati

Kol saati birçok kişiye göre erkeklere en çok yakışan aksesuarlardan biridir. Babanızın zevkini göz önünde bulundurarak ona bir kol saati alabilirsiniz. Buna anlam katmak için bu saati kişiselleştirebilirsiniz. Unutmayın ki hediyelerin kişiselleştirilmesi aldığınız eşyaya anlam yükler. Saatin arkasına babanız için ufak bir not yazdırabilirsiniz. Lazer ile yazdırabileceğiniz bu not babanız saati her taktığında onu mutlu edecektir.


Babalarımızın hakkını ödeyemeyiz. O sert yapıları arkasında yumuşacık bir kalbe sahip olduklarını bilmemiz gerekiyor. Kendi babanızın zevklerini ve günlük hayatında ihtiyacı olan şeyleri göz önünde bulundurarak önerilerimize bakarak onun için bir hediye hazırlayabilirsiniz. Bu hediye anlamlı da olabilir, kullanışlı da olabilir. Her iki türlü de babanızın beğeneceğini unutmayın. Bir sarılma ve bir öpücük bile yeterli olacaktır. Ne demişler önemli olan düşünmek.

Önceki İçerikSaçlarınızı Canlandıracak Bütçeye Uygun En İyi Saç Bakım Yağları
Sonraki İçerikYeni Anneleri Mutlu Edecek 15 Yararlı Hediye Önerisi
Merhaba! Ben Yusuf Tercan. 24 yaşında Makine mühendisliği öğrencisi olmakla birlikte Wabizon'un kurucu ortaklarındanım. Aynı zamanda sizlerin okuduğu yazıları oluşturan editör ekibinde yer alıyorum.